PARTNER PORTALU
  • BGK

Promują uczelnię w chorzowskim parku

  • PAP    28 czerwca 2011 - 15:48
Promują uczelnię w chorzowskim parku

Studenci na rolkach, pracownicy uczelni z ulotkami - to pomysł na poszukiwanie kandydatów na studia w Uniwersytecie Śląskim.
Uniwersytet Śląski w Katowicach rozpoczął we wtorek rekrutację na studia w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

Nabór na studia w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach kończy się 8 lipca o północy, zostały więc niecałe dwa tygodnie. - Dlatego wychodzimy poza mury uniwersytetu do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, gdzie wielu mieszkańców aglomeracji śląskiej chętnie spędza czasy wolny - tłumaczyła we wtorek Magdalena Ochwat, rzecznik Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Czytaj też: Rekrutacja za złotówkę na uczelnię

W parku od wtorku do środy będzie można spotkać studentów oraz pracowników uczelni, którzy będą zachęcać do wzięcia udziału w rekrutacji na studia. - Będą przemieszczać się po parku na rolkach i rowerach. Chcemy spowodować, żeby jak najwięcej osób zdecydowało się na studia w naszej uczelni, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy na ostatniej prostej, jeśli chodzi o nabór - tłumaczyła Ochwat.

Uniwersytet Śląski przygotował 17 157 miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Do tej pory w elektronicznym systemie rekrutacyjnym zarejestrowało się 15 tys. osób. - Jesteśmy w dobie niżu demograficznego, dlatego ważne jest aby wykorzystać wszystkie możliwości do zapełnienia naszych 45 kierunków studentami - dodała rzeczniczka. Powiedziała, że zdecydowali się na akcję rekrutacyjną w parku, ponieważ są przekonani, że nadal są osoby, które wahają się jaką uczelnię lub kierunek wybrać.

Czytaj też: Lekarze zdobędą wiedzę z zakresu prawa

Jak wynika z danych Uniwersytetu Śląskiego, w tegorocznej rekrutacji najwięcej kandydatów wybrało prawo - 1000 osób. Na drugim miejscu znalazła się psychologia - 700 a na trzecim filologia angielska z programem: kultura, media i translacja - 350. Po 300 kandydatów zapisało się na administrację, politologię oraz filologię angielską z językiem chińskim.

Przy okazji wizyty w parku, studenci i pracownicy uczelni będą zachęcać do studiów również potencjalnych kandydatów na słuchaczy w Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz w Uniwersytecie Śląskim Dzieci.

Po obniżeniu opłaty rekrutacyjnej do symbolicznej złotówki dla najlepiej zapowiadających się studentów oraz wprowadzeniem przywilejów dla olimpijczyków - tzw. oferty VIP, czyli zapewnieniu m.in. opieki naukowca od momentu pierwszego kontaktu z uczelnią, Uniwersytet Śląski w Katowicach rozpoczął kolejną akcję, której celem jest zapełnienie kierunków studentami w roku akademickim 2011/2012.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.