PARTNER PORTALU
  • BGK

Propagują zdrowy styl życia wśród dzieci w Poznaniu

  • PAP    30 marca 2012 - 16:23
Propagują zdrowy styl życia wśród dzieci w Poznaniu

Propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia, czyli aktywności fizycznej, odpowiedniej diety czy walki z piciem alkoholu oraz paleniem papierosów to cel programu edukacyjnego "Muuvit", który został zainaugurowany w piątek w Poznaniu pod auspicjami UEFA.
Wybór Poznania nie był przypadkowy, bo to jedno z miast-gospodarzy piłkarskich mistrzostw Europy.

Poszczególne klasy ze szkół podstawowych mogą się rejestrować na specjalnym portalu internetowym. Dzieci poprzez aktywność sportową zdobywają odpowiednie punkty - jeden za każde 10 minut ruchu jednego dziecka.

- Te punkty całej klasy będą sumowane i dzięki temu dzieci mogą poruszać się po specjalnej mapie, na której mogą zwiedzać miasta, poznawać ich historie, a przy okazji dowiadywać się o zasadach zdrowego stylu życia - powiedział jeden z organizatorów programu Marcin Rosengarten.

W Poznaniu w programie pierwsze zarejestrowały się klasy ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Erazma z Rotterdamu.

Kolejne spotkania już wkrótce odbędą się we Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie.

- Wszystkie zainteresowane udziałem w programie szkoły mogą się rejestrować na stronie respectyourhealth.eu/pl - poinformował Rosengarten.

Program "Muuvit" wdrażany jest w ramach projektu Respect your Health - Euroschools 2012. Jest to oficjalny program społecznej edukacji zdrowotnej prowadzony przez UEFA w związku z EURO 2012.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.