PARTNER PORTALU
 • BGK

Propozycje zmian Karty Nauczyciela do końca marca. Harmonogram podwyżek w kwietniu

 • PAP/AT    9 marca 2017 - 10:58
Propozycje zmian Karty Nauczyciela do końca marca. Harmonogram podwyżek w kwietniu
W kwietniu chcemy pokazać ustawę o finansowaniu oświaty - powiedziała minister (Anna Zalewska, fot.twitter.com/MEN_GOV_PL)

• Do końca marca pokażemy, jak będziemy zmieniać Kartę Nauczyciela - powiedziała minister edukacji Anna Zalewska, informując o postępach we wdrażaniu reformy oświaty.
• W kwietniu zaprezentujemy harmonogram podwyżek dla pracowników oświaty - dodała.
Jak powiedziała szefowa MEN na konferencji prasowej, w tym tygodniu został wysłany list do nauczycieli, z którego mają się oni dowiedzieć, na jakim etapie jest wdrażanie reformy edukacji i - jak to ujęła - "co się dzieje, co dziać się będzie". "Były już informacje w sierpniu, a w listopadzie w każdej szkole znalazły się informatory o tym, co znajdzie się w Prawie oświatowym" - przypomniała też Zalewska.

Jak mówiła, prace kończy ministerialny zespół ds. statusu zawodowego pracowników. Wyniki jego pracy mają zostać zademonstrowane do końca marca. "Są przygotowywane informatory i cały cykl szkoleń dla nauczycieli I, IV i VII klasy" - mówiła Zalewska, zakreślając na to termin do końca czerwca.

Czytaj też: Samorządy gotowe do reformy edukacji

"W kwietniu chcemy pokazać ustawę o finansowaniu oświaty - aby subwencja odpowiadała czasom, w których żyjemy" - dodała minister.

Jak poinformowała, pod koniec czerwca, razem z wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem oraz z uczelniami, chce zaprezentować, jak od 2018 r. będzie wyglądać doskonalenie zawodowe nauczycieli. "Nauczyciel musi doskonalić się cały czas, bo każdy rok to zupełnie inne dzieci, które wymagają konkretnych metod nauczania" - podkreśliła.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (6)

 • Muno, 2017-03-21 00:32:55

  Do adam: Za darmo to w parku miejskim he he he
 • stj, 2017-03-21 00:31:37

  Do Leo: A tak dokładnie to kiedy odebrano te uprawnienia i dlaczego bez oporu.
 • adam, 2017-03-18 10:16:41

  znowu PIS kupuje glosy za nasze pieniadze kolejne 500 +