PARTNER PORTALU
  • BGK

Przed feriami 2,5 tys. dzieci z Warmii na szkoleniach "Bezpieczny lód"

  • PAP    16 stycznia 2015 - 18:07
Przed feriami 2,5 tys. dzieci z Warmii na szkoleniach "Bezpieczny lód"

Fot. sxc.hu

2,5 tys. dzieci ze szkół w powiecie olsztyńskim przed feriami przejdzie cykl szkoleń związanych z bezpieczeństwem na lodzie. Odkąd są organizowane podobne spotkania podczas ferii nie odnotowano ani jednego wypadku na lodzie z udziałem dzieci.
Warsztaty i szkolenia dla dzieci ze szkół podstawowych rozpoczęły się w piątek w Biskupcu (były tam dzieci ze szkół w Biskupcu, Kolnie i Jezioranach). Kolejne takie szkolenia zaplanowano w Barczewie, Dobrym Mieście i Olsztynku. W sumie w szkoleniowych piknikach ma wziąć udział 2,5 tys. uczniów.

Podczas piątkowego spotkania dzieci wysłuchały pogadanek ratowników medycznych i strażaków na temat tego, jak należy zachowywać się na lodzie, co się dzieje z człowiekiem, gdy wpada do lodowatej wody i jak postępować przy wychłodzeniu organizmu. Odbywały się też pokazy pracy ratowniczych psów, a dzieci usłyszały, jak mają się zachowywać, gdy zaatakuje je agresywny pies.

"Zależy nam na tym, żeby uświadomić dzieciom i młodzieży, jakie zagrożenie niesie nieodpowiedzialna zabawa na wodzie. Żaden zamarznięty akwen nie jest bezpieczny. Miejscem do ślizgania jest tylko lodowisko" - powiedział dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego w olsztyńskim starostwie Zbigniew Załuski.

Jak podkreślił, najlepszym dowodem na skuteczność takich warsztatów dla młodzieży jest fakt, że odkąd są one organizowane (tj. od 3 lat) na terenie powiatu olsztyńskiego podczas ferii nie było tego rodzaju wypadków.

W warmińsko-mazurskim ferie rozpoczną się 26 stycznia. Wszystkie dzieci zostaną przeszkolone przed tym terminem.

Na razie w warmińsko-mazurskim jeziora i stawy nie są zamarznięte. Spodziewane jest jednak ochłodzenie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.