PARTNER PORTALU
  • BGK

Przedłuża się popowodziowy remont szkoły

  • PAP    12 października 2010 - 14:14

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Sandomierzu, która została zniszczona w wyniku wiosennej powodzi, wrócą na zajęcia do budynku szkoły w listopadzie. Przed rozpoczęciem roku szkolnego dyrekcja placówki zakładała, że remont uda się zakończyć we wrześniu.
Jak powiedziała naczelnik wydziału Edukacji, Kultury i Sportu sandomierskiego magistratu Ewa Kondek, zajęcia dla dzieci z podstawówki odbywają się bez przeszkód w innych placówkach.

- Dzieci z klas 1-3 są dowożone do szkoły podstawowej nr 1, starsi uczą się na drugą zmianę w budynku gimnazjum nr 2, niedaleko zniszczonej szkoły - powiedziała Kondek.

Zakończenie remontu w zalanej przez wodę szkole jest planowane na 20 października. - Potem szkołę będzie trzeba posprzątać, poustawiać w niej meble. Budynek musi też zostać odebrany przez odpowiednie służby - dodała naczelnik.

Podczas powodzi woda sięgała połowy drugiego piętra budynku. W szkole położono nowe tynki, wymieniono okna, założono nową instalację elektryczną i monitoring. Powstała także instalacja odwodnieniowa.

W listopadzie do użytku zostanie oddana część dydaktyczna. Do końca roku potrwa remont sali gimnastycznej, zostanie także zbudowane wielofunkcyjne boisko - prace, kosztem 2 mln zł zobowiązała się wykonać firma Rossmann.

Pieniądze na remont oraz rzeczy potrzebne do wyposażenia szkoły przekazały organizacje i przedsiębiorcy z całej Polski. Samorząd Białegostoku przekazał na ten cel 1 mln zł, firma Microsoft ufundowała pracownię komputerową.

W Sandomierzu przed wakacjami udało się zakończyć remont drugiej szkoły zniszczonej przez powódź - gimnazjum nr 2. W inwestycję włączył się samorząd Kielc, który na odnowienie placówki przeznaczył 1,2 mln zł.

W województwie świętokrzyskim po majowej i czerwcowej powodzi remontu wymagały szkoły i przedszkola m.in. w gminach: Łubnice, Nowy Korczyn, Połaniec i Dwikozy. Niektóre budynku zostały podtopione przez wodę, w innych przez dłuższy czas mieszkali powodzianie.

Zajęcia w placówkach rozpoczęły się zgodnie z planem, 1 września. Jedynie w gminie Dwikozy dzieci z przedszkola w Szczytnikach są dowożone do przedszkola w Słupczy.

Prace remontowe, których nie udało się zakończyć w sierpniu, są prowadzone po rozpoczęciu roku szkolnego, nie kolidują z prowadzeniem lekcji w budynkach. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.