Przedstawiciele OKE potwierdzają: E-ocenianie ma same zalety

Minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska spotkała się w czwartek (9 lipca) z przedstawicielami okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE).
Przedstawiciele OKE potwierdzają: E-ocenianie ma same zalety
Spotkanie minister edukacji z przedstawicielami okręgowych komisji egzaminacyjnych (fot. men.gov.pl)

Rozmowy dotyczyły komisji, w których do oceniania zadań otwartych z matematyki na egzaminie gimnazjalnym wykorzystano narzędzia elektroniczne.

W tegorocznej sesji egzaminacyjnej po raz pierwszy została zastosowana ta nowatorska metoda sprawdzania prac egzaminacyjnych w czterech okręgowych komisjach egzaminacyjnych (Jaworznie, Łodzi, Krakowie i Wrocławiu). Ogółem 744 egzaminatorów w ciągu tygodnia oceniło 501 287 zadań z matematyki, pracując przy komputerze w zaciszu swojego domu.

Wszystkie osoby zaangażowane w realizację tego przedsięwzięcia podkreślały niewątpliwe zalety tej metody w szczególności lepszą kontrolę jakości oceniania prac egzaminacyjnych ze względu na możliwość stałego monitorowania pracy egzaminatorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Oj TAK, ważna jest dobra ocena sposobu oceniania, a co z marnymi wynikami. Sposób oceny jakoś nie przekłada się na wyniki egzaminów, więc może lepiej położyć nacisk na podniesienie poziomu nauczania, tak, aby te wyniki były zadowalające.

dd, 2015-07-10 11:38:00 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE