Przedstawiciele OKE potwierdzają: E-ocenianie ma same zalety

Minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska spotkała się w czwartek (9 lipca) z przedstawicielami okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE).
Przedstawiciele OKE potwierdzają: E-ocenianie ma same zalety
Spotkanie minister edukacji z przedstawicielami okręgowych komisji egzaminacyjnych (fot. men.gov.pl)

Rozmowy dotyczyły komisji, w których do oceniania zadań otwartych z matematyki na egzaminie gimnazjalnym wykorzystano narzędzia elektroniczne.

W tegorocznej sesji egzaminacyjnej po raz pierwszy została zastosowana ta nowatorska metoda sprawdzania prac egzaminacyjnych w czterech okręgowych komisjach egzaminacyjnych (Jaworznie, Łodzi, Krakowie i Wrocławiu). Ogółem 744 egzaminatorów w ciągu tygodnia oceniło 501 287 zadań z matematyki, pracując przy komputerze w zaciszu swojego domu.

Wszystkie osoby zaangażowane w realizację tego przedsięwzięcia podkreślały niewątpliwe zalety tej metody w szczególności lepszą kontrolę jakości oceniania prac egzaminacyjnych ze względu na możliwość stałego monitorowania pracy egzaminatorów.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Oj TAK, ważna jest dobra ocena sposobu oceniania, a co z marnymi wynikami. Sposób oceny jakoś nie przekłada się na wyniki egzaminów, więc może lepiej położyć nacisk na podniesienie poziomu nauczania, tak, aby te wyniki były zadowalające.

dd, 2015-07-10 11:38:00 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU