PARTNER PORTALU
  • BGK

Przedszkola dostaną pieniądze na poprawę warunków

  • PAP    24 lutego 2015 - 20:24
Przedszkola dostaną pieniądze na poprawę warunków
fot. pixabay.com

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego przeznaczył 10,2 mln zł na poprawę warunków funkcjonowania oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach przedszkolnych.
Wsparcie pochodzi ze środków z unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

O dofinansowanie mogą ubiegać się organy prowadzące publiczne i niepubliczne szkoły z oddziałami przedszkolnymi, a pieniądze przeznaczone są na dostosowanie warunków lokalowych i organizacyjnych do potrzeb przedszkolaków.

Pomoc może trafić tylko do szkół działających na terenach o najniższym stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej i w gminach, w których nie ma żadnego przedszkola. Lista takich placówek została opracowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dofinansowanie przeznaczone może być na projekty dotyczące m.in. remontów pomieszczeń i organizacji placów zabaw, a także na zakup sprzętu, wyposażenia oraz zabawek i pomocy dydaktycznych. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego oddziału przedszkolnego to 87,2 tys. zł.

W zeszłym roku samorząd województwa rozdzielił prawie 13 mln zł na poprawę warunków w 38 oddziałach przedszkolnych działających przy szkołach podstawowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ach lubelskie, 2015-03-25 08:22:20

    Ten projekt opiera się na tym, aby wypchnąć ze sklepów wszelakie badziewie!! W oddziałach przedszkolnych znajdą się więc szafki z 40 szufladkami, w które nie mieszczą się nawet kredki. Zostaną wysprzedane dzięki tym projektom szafki, które się wywracają na dzieci, szafki nie posiadające półek dla ka...żdego dziecka, szafki o bardzo ostrych brzegach, szafki tak wysokie aby dziecko nie mogło wziąć z tej maciupkiej szufladki swojej gumki i zawsze wchodzi na krzesło i jest strącane przez inne dzieci!!! Stoliki są takie, że nie można ich ustawić, bo są za duże na dwoje dzieci a za małe na troje i w klasie przedszkolnej nie mieszczą się i zabierają zupełnie miejsce na zabawę!! Krzesełka zaś wysprzedano takie, że mają ukośne nogi i dzieci ciągle zaczepiają się o nie i następują urazy!! Tak sobie zakłady meblarskie POradziły z badziewiem i PObrały dotacje unijne zamiast dzieci, które skrzywdzono tym projektem!!  rozwiń