PARTNER PORTALU
  • BGK

Przedszkola i żłobki nie dla niezaszczepionych dzieci. Tak chcą radni

  • aw    31 marca 2015 - 14:25
Przedszkola i żłobki nie dla niezaszczepionych dzieci. Tak chcą radni
W miastach rozgorzała dyskusja w sprawie zaostrzenia wymagań przy rekrutacji do żłobków i przedszkoli (Fot. Shutterstock)

Okazanie zaświadczenia o szczepieniu dziecka może być obowiązkowym dokumentem przedkładanym przy rekrutacji do żłobków i przedszkoli. Pomysł ten chcą wprowadzić w życie radni kilku miast.
W miastach rozgorzała dyskusja w sprawie zaostrzenia wymagań przy rekrutacji do żłobków i przedszkoli. Już kilka dni temu pisaliśmy o tym, że jedna z radnych Gdańska domaga się wprowadzenia od 2016 r. wymogu zaświadczenia o szczepieniu dziecka. To odpowiedź na coraz większą liczbę dzieci niezaszczepionych i rosnących w siłę ruchów antyszczepionkowych.

Gdańsk nie jest jednak pierwszym miastem, gdzie rozważa się wprowadzenie wymogu przedłożenia zaświadczenia o szczepieniach dzieci, jakie mają zostać zapisane do publicznych placówek.

Jak donosi „Metro”, w Krakowie propozycję uchwały w tej sprawie przygotował radny Łukasz Wantuch. To czy trafi pod obrady RM zależy od opinii prezydenta miasta. Problemem prawnym jest to, czy taki wymóg nie koliduje z konstytucyjnymi zapisami mówiącymi o obowiązku szanowania wolności i prawa innych.

W Częstochowie radni dla uzasadnienia wymogu szczepień chcą wykorzystać zapis w statutach żłobków i przedszkoli, że instytucje te gwarantują dzieciom "właściwą opiekę pielęgnacyjną" – pisze „Metro”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.