PARTNER PORTALU
 • BGK

Przedszkola na kartę w Tychach

 • AT    4 grudnia 2011 - 08:59
Przedszkola na kartę w Tychach

Od poniedziałku (5 grudnia) w 23 tyskich przedszkolach tradycyjne listy obecności zastąpią zbliżeniowe karty magnetyczne. Dzięki wprowadzeniu nowego rozwiązania rodzice zapłacą tylko za faktyczną obecność malucha w placówce, a nie za deklarowany czas pobytu dziecka w przedszkolu.
Jak donosi Urząd Miasta specjalne terminale z czytnikami pojawiły się w tyskich przedszkolach już dwa tygodnie temu, ale rodzice nie od razu mogli z nich skorzystać.

- Najpierw każde przedszkole musiało wprowadzić do bazy dane wszystkich przedszkolaków, teraz każde dziecko ma swoje własne „konto”, potem trzeba było zorganizować i przeprowadzić szkolenia dyrektorów i nauczycieli - mówi Dorota Gnacik, dyrektor Miejskiego Zespołu Oświaty w Tychach (zabierz głos/oceń prezydenta).

Teraz już wszystko działa, a każdy z rodziców otrzymał specjalną kartę za pomocą której będzie rejestrowany czas pobytu dziecka w przedszkolu donosi magistrat. 

- Obsługa jest bardzo prosta, o wiele prostsza niż np. karty kredytowej, bo w tym przypadku nie trzeba nawet pamiętać numeru PIN – zapewnia dyrektor Gnacik.

- Wystarczy przy wejściu i wyjściu z przedszkola kartę przyłożyć do urządzenia, który odnotuje czas pobytu. Te dane spływają potem do komputera dyrektora, który na koniec miesiąca z raportu będzie w stanie dokładnie powiedzieć, ile rodzic ma zapłacić.

Teraz rodzice nie płacą za 5 godzin pobytu dziecka, każda kolejna jest płatna. W Tychach to 1, 8 zł za godzinę. Opłaty naliczane będą jednak minutowo, a nie za każdą rozpoczętą godzinę, tzn. że odbierając dziecko o godzinie 14.15 rodzice zapłacą tylko za 15 minut, a nie za całą godzinę nawet, jeśli wcześniej deklarowali, że odbiorą dziecko np. o 15.00. To sprawiedliwe rozwiązanie - uważają zgodnie dyrektorzy przedszkoli.

Koszt wprowadzenia w Tychach magnetycznych kart zbliżeniowych to ok. 53 tysiące złotych (2300 złotych na każdą placówkę).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Kotlet, 2011-12-04 19:37:22

  Tak powinno być !!!
 • Rednex, 2011-12-04 19:25:32

  "Zawsze razem dla dobra dzieci" takie hasło powinno przyświecać we wszystkich działaniach dotyczących dzieci.
 • TEKO, 2011-12-04 18:41:14

  Ja zwariuję !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!