Przedszkola szerokim łukiem omijają gender

  • PAP/Nasz Dziennik
  • 16-01-2014
  • drukuj
- Dyrektorzy przedszkoli szerokim łukiem omijają tematykę gender. Zainteresowanie realizacją programu "Równościowe przedszkole" mierzalne jest w promilach.
Przedszkola szerokim łukiem omijają gender

Takie wnioski płyną z wyników kontroli przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w placówkach przedszkolnych w 4 województwach: mazowieckim, łódzkim, śląskim i dolnośląskim - informuje "Nasz Dziennik".

MEN do wzięcia pod lupę tej sprawy skłoniły pytania o sposób wdrażania programu "Równościowe przedszkole. Jak uczynić wychowanie przedszkolne wrażliwym na płeć", w tym, czy jest on realizowany za wiedzą i zgodą rodziców.

Czytaj też:  ZNP broni nauczycieli edukacji gender

I choć resort w tym zakresie nie doszukał się nieprawidłowości, to bardzo wymowna jest nikła liczba placówek, które wdrożyły program - podkreśla "NDz".

W kontrolowanych województwach jest ponad 7 500 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi i inne formy wychowania przedszkolnego, w tym ośrodki niepubliczne).

Na ankietę odpowiedziało zaś prawie 5 500. I jak się okazało, "Równościowe przedszkole" jest realizowane w całości lub częściowo w 11 - wylicza dziennik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

@przedszkolanka - co się Pani dziwi, wydała ten program prywatna fundacja. Chrońmy publiczną oświatę przed prywatą, bo za chwilę będziemy mieli każdą szkołę i przedszkole wątpliwej jakości! A samo-rzadzącym w to graj - nie chce im się prowadzić szkół, lepiej zlecić "na zewnatrz".... rozwiń

podpisałem, 2014-01-17 22:07:52 odpowiedz

"Program" jest opracowaniem wątpliwej jakości i przydatności, o czym piszą eksperci Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN: sliwerski-pedagog.blogspot

przedszkolanka, 2014-01-17 07:06:40 odpowiedz

Czy MEN broniło napastowanych nauczycieli i nauczycielek prowadzących zajęcia edukacji równościowej w oparciu o aktualne rozporządzenia tegoż Ministerstwa, w tym obowiązującą podstawę programową?

podpisałem, 2014-01-16 22:29:29 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE