PARTNER PORTALU
 • BGK

Przedszkola szerokim łukiem omijają gender

 • PAP/Nasz Dziennik    16 stycznia 2014 - 06:43
Przedszkola szerokim łukiem omijają gender

- Dyrektorzy przedszkoli szerokim łukiem omijają tematykę gender. Zainteresowanie realizacją programu "Równościowe przedszkole" mierzalne jest w promilach.
Takie wnioski płyną z wyników kontroli przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w placówkach przedszkolnych w 4 województwach: mazowieckim, łódzkim, śląskim i dolnośląskim - informuje "Nasz Dziennik".

MEN do wzięcia pod lupę tej sprawy skłoniły pytania o sposób wdrażania programu "Równościowe przedszkole. Jak uczynić wychowanie przedszkolne wrażliwym na płeć", w tym, czy jest on realizowany za wiedzą i zgodą rodziców.

Czytaj też:  ZNP broni nauczycieli edukacji gender

I choć resort w tym zakresie nie doszukał się nieprawidłowości, to bardzo wymowna jest nikła liczba placówek, które wdrożyły program - podkreśla "NDz".

W kontrolowanych województwach jest ponad 7 500 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi i inne formy wychowania przedszkolnego, w tym ośrodki niepubliczne).

Na ankietę odpowiedziało zaś prawie 5 500. I jak się okazało, "Równościowe przedszkole" jest realizowane w całości lub częściowo w 11 - wylicza dziennik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (3)

 • podpisałem, 2014-01-17 22:07:52

  @przedszkolanka - co się Pani dziwi, wydała ten program prywatna fundacja. Chrońmy publiczną oświatę przed prywatą, bo za chwilę będziemy mieli każdą szkołę i przedszkole wątpliwej jakości! A samo-rzadzącym w to graj - nie chce im się prowadzić szkół, lepiej zlecić "na zewnatrz"....  rozwiń
 • przedszkolanka, 2014-01-17 07:06:40

  "Program" jest opracowaniem wątpliwej jakości i przydatności, o czym piszą eksperci Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN: sliwerski-pedagog.blogspot
 • podpisałem, 2014-01-16 22:29:29

  Czy MEN broniło napastowanych nauczycieli i nauczycielek prowadzących zajęcia edukacji równościowej w oparciu o aktualne rozporządzenia tegoż Ministerstwa, w tym obowiązującą podstawę programową?