PARTNER PORTALU
  • BGK

Przedszkola w Bełchatowie coraz piękniejsze

  • GK/belchatow.pl    24 sierpnia 2011 - 15:00
Przedszkola w Bełchatowie coraz piękniejsze

Przedszkole samorządowe nr 2, nr 3, nr 5 i nr 7 – to placówki, w których już po wakacjach dzieci rozpoczną naukę w zupełnie odmienionych warunkach.
„Roboty rozpoczęły się na początku wakacji, ale już wtedy założenie było jedno – firmy w pierwszej kolejności wykonują roboty wewnętrzne tak, żeby dzieci od września mogły bez większych problemów wrócić do przedszkoli. Roboty zewnętrzne są robione w drugiej kolejności. Tak mamy podpisane umowy z wykonawcami” – mówi odpowiedzialny za realizację inwestycji w mieście wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

W każdym z przedszkoli, na których trwają roboty, wymieniono okna i docieplono stropodachy. Miasto wymieniło instalacje wod-kan i centralnego ogrzewania. Wszędzie tam, gdzie było to konieczne, wymieniono także podłogi. Całość prac domykają roboty malarskie i okładzinowe, które też już za nami.

W przedszkolu nr 2, nr 3, nr 5 i nr 7 trwa na dobre termomodernizacja ścian zewnętrznych. Dodatkowo w PS 2 będą remontowane tarasy i murki oporowe.

Termomodernizacja czterech przedszkoli to kolejna gigantyczna inwestycja miasta w poprawę jakości funkcjonowania placówek oświatowych.

„Termomodernizację szkół i przedszkoli prowadzimy konsekwentnie od kilku lat” – podkreśla prezydent Marek Chrzanowski (zabierz głos/ocen prezydenta). W poprzedniej kadencji tylko na remonty elewacji, wymianę okien czy podłóg, remonty wewnętrznych instalacji w miejskich placówkach oświatowych przeznaczono około 10 mln zł.

„Zaczęliśmy od Żłobka Miejskiego Jaś i Małgosia. Na tapetę wzięliśmy także Przedszkole Samorządowe nr 1, nr 4 i nr 6, a także Publiczne Gimnazjum nr 3 i nr 5, Szkołę Podstawową nr 8, nr 9 i nr 13. W kolejnej turze remontów termomodernizacyjnych doczekały się Szkoła Podstawowa nr 3, nr 4 i nr 5 oraz Publiczne Gimnazjum nr 4” – wymienia prezydent.

15 mln zł – to kwota jaką prezydent miasta przeznaczył w sumie na termomodernizację miejskich szkół, przedszkoli i żłobka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.