PARTNER PORTALU
  • BGK

Przedszkolaki będą świętować na wrocławskim stadionie

  • PAP    22 maja 2013 - 16:13
Przedszkolaki będą świętować na wrocławskim stadionie

Około 40 tys. osób spodziewają się organizatorzy czwartej edycji Wrocławskiego Dnia Przedszkolaka. Wydarzenie, które 8 czerwca odbędzie się na Stadionie Miejskim, będzie jedną z największych w Polsce imprez dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Jak powiedziała podczas środowej konferencji prasowej dyrektor wydziału oświaty wrocławskiego Urzędu Miasta Maria Iwona Bugajska, w imprezie wezmą udział nie tylko dzieci uczęszczające do publicznych przedszkoli zarządzanych przez miasto, ale także z niepublicznych placówek. Organizatorzy spodziewają się obecności ok. 20 tys. dzieci wraz z opiekunami, w sumie ok. 40 tys. osób.

Dzień Przedszkolaka podzielony został na dwie części. Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 uroczystą paradą i prezentacją wrocławskich przedszkoli. Następnie odbędzie się mecz piłki nożnej i premiera spektaklu "Guliwer" przygotowanego przez Wrocławski Teatr Lalek.

O godzinie 12.30 uczestnicy przeniosą się na otaczającą stadion esplanadę i parkingi, gdzie na najmłodszych będą czekały m.in. pokazy wozów strażackich oraz park z dmuchanymi zamkami i zjeżdżalniami. Przy stadionie ustawione zostaną także dwie sceny, na których będzie można zobaczyć występy artystyczne przygotowane przez przedszkolaków i miejskie domy kultury. Wszystkie atrakcje będą bezpłatne.

Prezes zarządzającej stadionem spółki Wrocław 2012 Robert Pietryszyn zaznaczył, że będzie to jedna z największych imprez, które w 2013 r. odbędą się na piłkarskiej arenie i zarazem jedno z największych w Polsce zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym. "Tak wymagających klientów jeszcze nie mieliśmy i dla całego stadionu będzie to wielki test" - dodał.

Wrocławski Dzień Przedszkolaka odbywa się od 2009 r., który to rok został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem Przedszkolaka. Decyzją prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza Dzień Przedszkolaka stał się w stolicy Dolnego Śląska imprezą cykliczną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.