PARTNER PORTALU
  • BGK

Przedszkole dla 200 maluchów w Warszawie gotowe

  • AT    18 grudnia 2014 - 08:54
Przedszkole dla 200 maluchów w Warszawie gotowe
fot.mat.pras.

Zakończyła się budowa nowego przedszkola na warszawskim Wawrze, z którego już od lutego będzie korzystać 200 dzieci. Przedszkole przy ul. Kadetów 15 w Warszawie powstało w ekspresowym tempie - 8 miesięcy.
Nowe przedszkole obejrzała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz – Waltz.

- Zależy mi, aby jak najwięcej najmłodszych warszawiaków mogło uczęszczać do przedszkoli. Dlatego też konsekwentnie inwestujemy w budowy i modernizacje tych placówek. – mówi prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz – Waltz i dodaje –  W ciągu kilku najbliższych lat przybędzie 4,5 tys. nowych miejsc przedszkolnych. Dzięki temu, w 2015 roku każde czteroletnie dziecko, a w 2017 roku również trzyletnie, którego rodzice zdecydują się na przedszkole, będzie miało zapewnione miejsce w placówce samorządowej.

Czytaj też: Wraca temat obowiązku szkolnego dla 6-latków

Przedszkole wyróżnia sięergonomią i funkcjonalnością - są tam zaawansowane systemy oszczędzania energii, jak na przykład kolektory słoneczne do podgrzewania wody, wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, podwyższony poziom termoizolacji budynku.

Dzielnica wybudowała również przy przedszkolu trzy place zabaw dla dzieci w różnym wieku i parking. Koszt budowy wraz z wyposażeniem to 5,5 mln zł.

Na razie maluchy uczęszczają do przedszkola przy szkole podstawowej nr 128. Od listopada trwają również zapisy dla najmłodszych na wolne miejsca w nowej placówce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.