PARTNER PORTALU
  • BGK

Przedszkole modułowe powstanie w Gdańsku

  • PAP    9 listopada 2010 - 19:00
Przedszkole modułowe powstanie w Gdańsku

Kamień węgielny pod pierwsze w województwie pomorskim przedszkole modułowe wmurowano we wtorek w Gdańsku. Dzięki nowatorskiej konstrukcji taki obiekt jest trzy razy tańszy od budowanego tradycyjnie.
"Budynek będzie składał się z gotowych prefabrykowanych modułów, które można dowolnie ustawiać. Ściany wewnętrzne powstaną w sposób tradycyjny. Obiekt wykonany będzie z lekkiej żelbetonowej konstrukcji, na fundamencie, z drewnianym dachem" - poinformowała Magdalena Kuczyńska z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. 

To pierwsze z pięciu modułowych przedszkoli, jakie powstaną w jednej z południowych dzielnic Gdańska. Będzie gotowe w marcu 2011 r. Nowy obiekt pomieści ok. stu dzieci. Następne dwa przedszkola mają być także oddane do użytku w przyszłym roku.

W południowych rejonach Gdańska, gdzie w ciągu kilkunastu lat powstało wiele osiedli mieszkaniowych, brakuje ok. 1,5 tys. miejsc w przedszkolach.

Nowe przedszkole powstanie na gminnej działce. Koszt jego budowy wyniesie ponad 3,3 mln zł. Wykonawcą przedszkola w ramach formuły "zaprojektuj i zbuduj" jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe i Rusztowaniowe "Budros" z Gdańska.

Czytaj tez:

Przedszkole dla dzieci z autyzmem w Gdańsku 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.