PARTNER PORTALU
  • BGK

Przedszkole popularne wśród zagranicznych studentów

  • PAP    2 października 2012 - 17:36
Przedszkole popularne wśród zagranicznych studentów

W jednym z olsztyńskich przedszkoli kończy się projekt, w którym przedszkolaki miały zajęcia ze studentami z Iranu, Tanzanii, Kazachstanu i Ukrainy. Studenci opowiadali o swoich krajach, o tym jak bawią się tam najmłodsi oraz częstowali narodowymi potrawami.
Przedszkole, do którego przyjechali studenci, od lat uczy dzieci według autorskiego projektu edukacji do dialogu wielokulturowego. Patronat nad tym przedszkolem objął z tego powodu m.in. polski komitet UNESCO.

W ramach zajęć studenci z Iranu, Tanzanii, Kazachstanu i Ukrainy bawili się z przedszkolakami, wspólnie tańczyli, wykonywali prace plastyczne i uczyli angielskiego.

"Dzieciom szczególnie przypadło do gustu słuchanie bajek wolontariuszy i smakowanie serwowanych przez nich potraw" - powiedziała dyrektor przedszkola Dorota Pakuła-Tamou. Dodała, że zajęcia ze studentami z innych państw i kręgów kulturowych miały wzbudzić u dzieci zainteresowanie różnorodnością świata, mieszkańcami innych krajów i kontynentów oraz ich kolorytem.

"Wszystko to stanowi doskonałe podłoże do budowania w dzieciach kompetencji międzykulturowych" - dodała Pakuła-Tamou.

Olsztyńskie przedszkole już trzykrotnie gościło studentów w ramach podobnych wizyt studyjnych. Zdaniem dyrektorki przedszkola zajęcia z najmłodszymi dawały wiele nie tylko maluchom ale i gościom, którzy w praktyce przekonywali się jak niełatwo jest wymyślić dzieciom ciekawą i pożyteczną zabawę.

Studenci przyjechali do Olsztyna na zaproszenie Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC i gościli tu trzy tygodnie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.