Przedszkole ze zdrowaśką

  • Przegląd prasy/Metro
  • 14-09-2011
  • drukuj
Przedszkola wciskają zajęcia z religii w darmowe pięć godzin, które dzieciom gwarantuje prawo. Resort edukacji w zajęciach z religii nie widzi problemu.
Przedszkole ze zdrowaśką
Dziecko ma prawo do pięciu darmowych godzin w przedszkolu. W tym czasie ma się m.in.: bawić, przebywać na powietrzu, uczyć wiązać buciki, szykować do nauki literek, śpiewać i tańczyć. Dokładnie wylicza to tzw. podstawa programowa wychowania przedszkolnego. Ale wiele przedszkoli w tym gratisowym czasie organizuje także zajęcia z religii, choć o niej program ułożony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej milczy – pisze „Metro”.

Urzędnicy MEN w pierwszej chwili byli zdziwieni. Ale po przewertowaniu przepisów, uznali, że wszystko jest w porządku, bo religię w przedszkolu gwarantują inne regulacje, m.in. te wynikające z konkordatu (umowy między Polską a Stolicą Apostolską).

I tak: – religię dla maluchów organizuje się na życzenie rodziców – dwa razy w tygodniu po pół godziny – w ramach planu zajęć. Program i podręczniki opracowuje Kościół, – lekcje opłaca gmina. Co ważne: przedszkole nie może pobierać za takie zajęcia opłat od rodziców.

Nikt nie potrafi odpowiedzieć, czy przepisy wynikające z konkordatu i podstawa programowa MEN się nie wykluczają. W efekcie – co przedszkole, to obyczaj – podaje „Metro”.

 


KOMENTARZE (10)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pytanie pozostaje - dlaczego autor boi się podpisać pod swoim tekstem...?
Pytanie do j53:
Kto dał Ci mózg? Myślałeś o tym? I jeżeli dał to go używaj, a sprawę lekcji religii należ pozostawić samorządom i rodzicom - to się nazywa społeczeństwo obywatelskie.
Sowiecki model nakazó
...w z góry musi minąć - chyba, że ktoś marzy za powrotem PRL-u? rozwiń

Pytający, 2011-09-14 14:16:49 odpowiedz

Dla Pytającego:

Żal mi Ciebie ubezwłasnowolniony człowieku.
Zapewniam Cię, że nie każdy musi udawać się na kolanach kościoła.
Postaraj się zrozumieć, że ludzki umysł to potęga, poczytaj trochę, a może jednak coś zrozumiesz poza przeróżnymi indoktrynacjami - kto wie, pl
...any boskie są podobno nieodgadnione, więc ... rozwiń

j53, 2011-09-14 13:29:39 odpowiedz

Dlaczego ten artykuł nie jest podpisany?
Czyżby lewactwo wstydziło się swojego "lewactwa"?
Kim jesteś ty, który teraz wyszydzasz?
Za kilka lat będziesz biegał do kościoła, bo "na starość każda k... najcnotliwsza" (mówił Zenon Kliszko, tow.)

Pytający, 2011-09-14 10:38:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU