PARTNER PORTALU
  • BGK

Przesłuchają 2 tys. dyrektorów i nauczycieli

  • przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    10 lutego 2011 - 10:29

To największa afera w historii katowickich placówek oświatowych?
Dyrektorzy katowickich przedszkoli i szkół organizowali wycieczki, a na listy uczestników wpisywali nieświadomych niczego nauczycieli. Dzięki temu wyłudzano przysługujące im dofinansowanie z magistratu. - W wielu przypadkach wycieczki były fikcyjne, a zgłaszano je tylko po to, by dzielić się pieniędzmi - twierdzi prokuratura, o czym informuje "Gazeta Wyborcza" w ślad za wczorajszymi informacjami, które publikowaliśmy.

Czytaj też "Śledztwo ws. dopłat do wycieczek".

Policja przesłucha w tej ponad 2 tys. dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników administracji wszystkich miejskich przedszkoli oraz szkół. W procederze uczestniczyły też biura podroży.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Eterno Vagabundo, 2011-02-11 11:33:17

    To stara metoda, w myśl której, Komunę onegdaj dojono. I nie wiem dlaczego, Niczego nowego W Oświacie nie wymyślono. Prócz Komunizmu, Kapitalizmu, Jest jeszcze Ustrój Rekieteryzmu. Przeto postacie ważne i dęte, W Rekieteryżmie są prawie święte. Temu to, całe, Pedelskie Ciał...o, Żadnej inspekcji, nigdy nie miało. Wynika z tego, że i za sterem, Biały Kołnierzyk jest Rekieterem.  rozwiń
  • AS, 2011-02-10 23:21:55

    I władza znowu wykorzystała nauczycieli. Potem taki prezydent mówi że go nauczyciele dużo kosztują, a to pani z magistratu z dyrektorami szkół robili sobie wycieczki wykorzystując/kradnąc pieniadze które powinni dostać zwykli nauczyciele.