PARTNER PORTALU
  • BGK

Przeszkolą stu nauczycieli w Toruniu

  • AT/UM Toruń    7 listopada 2011 - 17:07

„Sytuacje trudne w pracy nauczyciela” to temat szkolenia, jakie dla stu nauczycieli gimnazjów przygotował Urząd Miasta Torunia i Fundacja Haskala. Szkolenia ruszyły w sobotę, 5 listopada 2011 roku i odbywają się w Wyższej Szkole Filologii Hebrajskiej. Prowadzą je specjaliści i trenerzy z wieloletnim doświadczeniem.
Celem szkolenia jest dostarczenie wiedzy na temat podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach oraz zestawu praktycznych umiejętności do wykorzystania przez nauczycieli toruńskich gimnazjów w ich codziennej pracy. Odbywa się przez trzy weekendy i obejmuje 60 godzin.

Podczas pierwszego zjazdu była mowa o konfliktach i mediacji oraz rozpoznawaniu obszarów trudnych w pracy nauczyciela. Dwugodzinny wykład przeprowadził Wojciech Pisula – profesor psychologii w Polskiej Akademii Nauk oraz Collegium Humanitatis, autor licznych publikacji krajowych i zagranicznych z zakresu psychologii porównawczej i ewolucyjnej. Nauczyciele byli bardzo zadowoleni z pierwszych zajęć. Po wykładzie dyskutowali z prof. Pisulą na nurtujące ich tematy.

Na najbliższym zjeździe, 19 listopada 2011 roku, nauczyciele zostaną podzieleni na cztery grupy i rozpocznie się najbardziej oczekiwana przez nich część - warsztatowa. Słuchacze szkolenia będą teraz mogli wcielić w życie wiedzę merytoryczną, którą zdobyli podczas pierwszych dni szkolenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.