PARTNER PORTALU
  • BGK

Przez sport walczą z patologią. Są efekty?

  • AW    27 grudnia 2011 - 16:57

Spotkanie z uczestnikami projektu "Rozwój kompetencji kluczowych poprzez sport” odbyło się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Projekt objął około 1,5 tys. uczniów.
Jak informuje urząd marszałkowski, celem przedsięwzięcia jest zmniejszenie poziomu agresji, patologii wśród nieletnich oraz podniesienie sprawności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Promowano także pozytywne zachowania podczas uprawiania sportu oraz pozytywne postawy poszanowania prawa.
 
Projekt objął około 1,5 tys. uczniów z 40 szkół gimnazjalnych z naszego regionu. Uczniowie dzięki inicjatywie trwającej od 1 czerwca 2010 roku do 31 grudnia 2011 roku mieli dodatkowe zajęcia sportowe, a także informatyczne i matematyczne. Do szkół trafił również sprzęt potrzebny do realizacji zadań – sportowy, dydaktyczny, biurowy i elektroniczny, materiały dydaktyczne i książki.  

Liderem projektu jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego (oceń działania marszałka), natomiast partnerem Policyjny Klub Sportowy Gwardia Szczytno.

- Przeprowadzając nabór staraliśmy się uzyskać możliwie największą ilość informacji – tłumaczy Anna Wasilewska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. – Współpracowaliśmy m.in. z policją, kuratorium oświaty czy ośrodkami pomocy społecznej. Staraliśmy dotrzeć nie tylko do szkół z większych miast, ale także do tych z najmniejszych miejscowości. Wiele osób włożyło w ten projekt mnóstwo pracy, ale jej efekty są bardzo zadowalające.

 Inicjatywa była finansowana (ok. 3 mln zł) z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013.
  Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Ryszard, 2011-12-28 11:05:53

    Fajna sprawa 2000zł. na dzieciaka to można było kupić dla tych dzieci rowery, narty, łyżwy. Orliki są to można było zrobić przynajmniej 8 " lodowisk" na płycie z tworzywa sztucznego. Takie lodowisko jest całoroczne od -30 do +45 stopni C.To ile dzieci by skorzystało ? Więcej na stronie p...lace-zabaw.pl  rozwiń
  • FUNDACJA AZP, 2011-12-28 09:46:01

    Panie Marszałku to nic nie wniesie konstruktywnego ! Wiadomo mi jest ,że na terenie Województwie Warmińsko-Mazurskiego dzieciaki mają Wady Postawy a szkoły nie zapewniają im warunków do tego by siedziały w prawidłowych ławkach - jednym słowem kaleczymy te dzieciaki i to nie wynika z mojej opinii lec...z z doniesień NIK,Prasy i rzecznika Praw Dziecka. Tak więc robienie akcji tego typu nie wnosi tego co powinniśmy zrobić za takie pieniądze. Na dolegliwości mięśniowo - szkieletowe cierpi aż 9 milionów Polaków, spośród których za kilka lat około 40 proc. nie będzie zdolnych do pracy. Tylko w 2006--2007 roku 40 proc. orzeczeń o rencie inwalidzkiej wydano właśnie z powodu chorób mięśniowo – szkieletowych. Ból kręgosłupa , w szczególności odcinka lędźwiowego, uznano za schorzenie cywilizacyjne. My wiemy jak temu zapobiec dlatego kierujemy informację do tych ,którzy są odpowiedzialni za obecny stan. Zapraszam na portal polmedex.pl  rozwiń