PARTNER PORTALU
  • BGK

Przy uczelniach powstaną żłobki i przedszkola. Rusza drugi „Maluch na uczelni”

  • AS    21 grudnia 2015 - 10:36
Przy uczelniach powstaną żłobki i przedszkola. Rusza drugi „Maluch na uczelni”

„Maluch na uczelni” powraca, a szkoły wyższe po raz kolejny mają szansę ubiegać się o dodatkowe środki (fot. Regenwolke0/Pixabay.com CC0)

Dzięki pierwszej edycji programu przy 43 uczelniach w całej Polsce stworzono ponad 1300 miejsc opieki dla dzieci studentów, doktorantów i pracowników akademickich. „Maluch na uczelni” powraca, a szkoły wyższe po raz kolejny mają szansę ubiegać się o dodatkowe środki - poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Program „Maluch na uczelni” ma ułatwić łączenie nauki i pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem. Nowe miejsca opieki mogą zapobiec sytuacji, w której młodzi rodzice zmuszeni są do rezygnacji z zajęć lub przerwania kariery naukowej - czytamy w komunikacie.

Przeprowadzona w 2015 r. pierwsza edycja programu została bardzo dobrze przyjęta przez polskie uczelnie. Dofinansowania pozwoliły na stworzenie 1346 miejsc opieki przy 43 uczelniach w całej Polsce.

– „Maluch na uczelni” to znakomity pomysł i bardzo mu kibicuję – mówi podsekretarz stanu w MNiSW, dr hab. Teresa Czerwińska. – Daje młodym rodzicom szanse na pogodzenie rozwoju naukowego i zawodowego bez konieczności dokonywania wyborów pomiędzy pracą, a wychowywaniem dzieci. Studenci i pracownicy mogą dzięki niemu poczuć rzeczywiste wsparcie ze strony uczelni, takie inicjatywy pozwalają też na zbudowanie z nią jeszcze lepszej więzi – dodaje minister Czerwińska.

Cały tekst dostępny na PulsHR.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.