PARTNER PORTALU
  • BGK

Przybędzie mądrych tablic

  • GK    16 marca 2011 - 10:45

W tym tygodniu do pomorsko-kujawskich szkół trafią kolejne tablice interaktywne.
Sprzęt otrzymają klasy pierwsze, drugie i trzecie szkół podstawowych w Bydgoszczy oraz w powiatach bydgoskim, toruńskim, chełmińskim i świeckim.

W sumie w ramach realizowanego wspólnie przez samorząd województwa i samorządy lokalne projektu zakupionych zostanie 2346 zestawów urządzeń. Koszt zakupu tablic to 28,98 mln zł.

– Tablica interaktywna to fantastyczne narzędzie dla uczniów i nauczycieli. Daje dzieciom możliwość posługiwania się nową technologią od najmłodszych lat. Tablice trafią do 627 placówek – informuje marszałek Piotr Całbecki.

Na zestaw składa się tablica interaktywna wraz z oprogramowaniem, specjalistyczny projektor o krótkiej ogniskowej oraz notebook. W każdej szkole znajdzie się również jeden wizualizer czyli urządzenie, które pozwala pokazywać przedmioty lub dokumenty w powiększeniu, wykorzystując w tym celu projektor.

Cena jednego zestawu to 11,7 tys. zł. Wizualizer kosztuje 2,2 tys. zł. Usługa przewiduje też montaż urządzeń w szkołach i techniczne przeszkolenie nauczycieli w zakresie obsługi tablic.

Partnerami przedsięwzięcia finansowanego w ramach regionalnego programu operacyjnego zostało 156 jednostek samorządu terytorialnego z regionu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.