PARTNER PORTALU
  • BGK

Przybywa przestępstw w szkołach

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    4 maja 2012 - 06:34
Przybywa przestępstw w szkołach

Najszybciej rośnie liczba przestępstw rozbójniczych, czyli m.in. wymuszeń. Dokonują ich w szkołach zwykle młodzi ludzie z rodzin dysfunkcyjnych.
Państwo nie potrafi powstrzymać wzrostu przestępczości w szkołach podstawowych i gimnazjach. Pięć lat temu popełniono w nich 17,5 tys. przestępstw, a w ubiegłym roku – już 28 tys. – informuje „Rzeczpospolita”.

W pierwszym kwartale tego roku w podstawówkach i gimnazjach doszło do 3842 przestępstw rozbójniczych, czyli o ponad tysiąc więcej niż rok temu w tym samym czasie.

Młodzi sprawcy przestępstw rozbójniczych są coraz bardziej brutalni. W pierwszych trzech miesiącach tego roku w szkołach doszło do 607 bójek i pobić (kilkunastu więcej niż w tym samym okresie 2011 r.).

Do klas wnoszone są narkotyki. W pierwszym kwartale 2012 r. wykryto 307 takich wypadków.

Coraz więcej jest też ataków na nauczycieli i personel szkolny. Chodzi o znieważenie, wyzwiska aż po ataki fizyczne. W pierwszym kwartale tylko tych ostatnich było ponad sto – podaje „Rzeczpospolita” Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • bezimienny, 2012-05-04 12:40:34

    Szkoda,że tak mały odzew ale cóż...Wszystko trzeba zrozumieć.
  • obserwator, 2012-05-04 10:36:18

    Ja sie nie dziwię, że przybywa przestępstw w szkołach. Przykład idzie z góry. Dyrektorka szkoły na wywiadówce poczęstowała rodziców i nauczycieli alkoholem. Było piwo, wino i wódka. Niektórzy rodzice spili się jak barany i w takim stanie wrócili do domów. Widziały to dzieci. One w domach czekały na ...trzeźwych rodziców. O libacji alkoholowej na choince, która była dla dzieci w klasach lekcyjnych nie wspomnę. Mimo skarg do różnych instytucji rada gminy stwierdziła, że brudy pierze na własnym terenie i sprawę umorzyła. Zrobiła to w trosce o własną skórę w związku z wydawaniem zezwoleń na handel alkoholem na boisku szkolnym. Tak więc nie dziwi nic! Uczniom wystarczy dać dobry przykład - pani dyrektor, nauczyciele, rodzice i władze samorządowe. Później można od nich wymagać. Jednak dorośli potrafią wszystko zepsuć. Jedyną pociechą w tym jest to, że udało się zatrzymać alkoholowe zapędy pani dyrektor. Jednak nadal bezkarnie miłościwie panuje.  rozwiń