Przybywa szkolnych klubów śniadaniowych

  • Przegląd prasy/Gazeta Współczesna
  • 08-10-2012
  • drukuj
Już w ponad 4300 szkołach podstawowych w Polsce działają kluby śniadaniowe, realizując program edukacyjny „Śniadanie Daje Moc”.
Przybywa szkolnych klubów śniadaniowych
Działalność Klubów to nie tylko wspólne jedzenie śniadania w szkole, ale też przyswajanie przez uczniów w przyjaznej i atrakcyjnej formie wiedzy o zdrowym odżywianiu, przy wsparciu ekspertów z Instytutu Matki i Dziecka – pisze „Gazeta Współczesna”.

W długiej perspektywie, takie działania przyczyniają się do obniżania poziomu niedożywienia jakościowego i ilościowego dzieci w Polsce. Taki cel stawia sobie organizator programu „Śniadanie Daje Moc” – koalicja Partnerstwo dla Zdrowia.

Do 31 października nauczyciele będą mogli zgłaszać reportaże z działalności Klubów do wielkiego konkursu, w którym czekają atrakcyjne nagrody dla uczniów, wychowawców i dla szkoły – informuje „Gazeta Współczesna”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Fajnie być w takim klubie. I sobie tak razem wcinać ! I zaspokajać smak!

BUŁKA Z SEREM, 2012-10-09 20:18:47 odpowiedz

Dopóki w Polsce będzie problem DOŻYWIANIA dzieci w szkołach (a jest to zjawisko jeszcze dość powszechne w Polsce), to nie ma sensu promowanie w tejże szkole zdrowego odżywiania. Bo zdrowo może się odżywiać tylko to dziecko, którego rodziców stać na to, żeby w ogóle je nakarmić.

krzyciel, 2012-10-09 15:36:14 odpowiedz

A ja bym zwrócił również uwagę na problem wad postawy dzieci.Kaszka w tym przypadku nic nie wskóra mimo działań marketingowych pomysłodawców !

Dietetyk, 2012-10-08 14:48:18 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE