PARTNER PORTALU
  • BGK

Przyznano stypendia uzdolnionej młodzieży

  • www.esosnowiec.pl (IK/UM)    27 sierpnia 2012 - 09:40
Przyznano stypendia uzdolnionej młodzieży

Zarząd woj. śląskiego przyznał 24 stypendia dla najzdolniejszych uczniów regionu w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego na lata 2012-2015”.
W tym gronie znalazł się również uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Sosnowcu – Łukasz Perenc.

Stypendium jest wyróżnieniem indywidualnym dla ucznia/słuchacza szkoły ponadgimnazjalnej, zakładu kształcenia nauczycieli, kolegium pracowników służb społecznych, którego zainteresowania wykraczają poza obowiązujący program nauczania i który może poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi i sportowymi. Musi także uzyskać w ostatnim roku szkolnym średnią ocen przynajmniej 4,8 oraz udokumentować wszystkie wybitne osiągnięcia.

Ponadto, poza rekomendacją i dokumentacją osiągnięć uczeń/słuchacz do składanego wniosku musiał dołączyć plan indywidualnego rozwoju na kolejny rok szkolny z harmonogramem jego realizacji w okresie pobierania stypendium. Po zakończeniu roku szkolnego, w terminie do 31 sierpnia 2013 jest on zobowiązany złożyć sprawozdanie z jego realizacji.

Na rok szkolny 2012/13 zarząd województwa śląskiego przeznaczył łącznie na stypendia kwotę 91 200 zł. Stypendium wynosi 3 800 zł i będzie przekazywane uczniom w 10 transzach, tj. od września 2012 do czerwca 2013. Komisja konkursowa, analizując wnioski uczniów, brała pod uwagę wszystkie kryteria uwzględnione w „Zasadach i trybie przyznawania stypendiów uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego”.

Uroczyste wręczenie Stypendiów odbędzie się 11 września 2012 roku o godz.12.00 w Sali Sejmowej Gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: