PARTNER PORTALU
  • BGK

Radcowie za darmo w 70 punktach Polski

  • PAP    5 maja 2011 - 13:34
Radcowie za darmo w 70 punktach Polski

Krajowa Rada Radców Prawnych już po raz trzeci organizuje bezpłatną pomoc prawną. W tym roku akcja „Niebieski Parasol” potrwa od 9 do 13 maja.
Tematem przewodnim będzie prawo cywilne. Porady będą udzielane w ponad 70 miejscach w Polsce.

„Odwiedzający radców prawnych będą mogli zasięgnąć informacji prawnej dotyczącej każdego problemu prawnego – jak bronić się przed nieuczciwym pracodawcą, jak bronić praw swojego dziecka oraz jak skutecznie bronić swoich praw w sądzie” – powiedział prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Maciej Bobrowicz.

Z przywołanego przez Radę sondażu przeprowadzonego przez OBOP wynika, że w ostatnich pięciu latach 14 proc. Polaków konsultowało się z prawnikami. Tylko 1 proc. badanych wskazało, że przeszkodą w kontaktach z prawnikiem są ceny porad.

„Te wyniki nie napawają optymizmem. Polacy niewiele wiedzą o prawie, nie mają potrzeby korzystania z usług prawnych. Nikt nie nauczył ich, jaka jest struktura wymiaru sprawiedliwości, jak sobie radzić z problemami prawnymi. W polskich szkołach nie ma ani jednej obowiązkowej godziny lekcyjnej poświęconej praktycznej nauce prawa” – mówił Bobrowicz.

Szczegółowa informację o miejscach i terminach akcji „Niebieski Parasol 2011” znajduje się na stronie internetowej – www.niebieskiparasol.info.

W dwóch edycjach „Niebieskiego Parasola” z porad prawnych skorzystało ponad 6 tys. osób. W 2009 roku w akcji wzięło udział ponad 600 radców prawnych i aplikantów w 33 miastach Polski.

Rok później porad udzielało ponad 800 radców prawnych i aplikantów w 42 miastach Polski. Patronat honorowy nad tegoroczną akcją objął minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.