PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni Gliwic bronią niepełnosprawnych

  • 24gliwice.pl    20 lutego 2012 - 09:57

– Nie tak wyobrażamy sobie opiekę władz miasta nad osobami tej opieki najbardziej potrzebującymi, jakimi są rodziny dotknięte niepełnosprawnością dzieci – piszą radni do prezydenta.
„Niezrozumiała jest dla nas i naganna strategia prezydenta polegająca na nieremontowaniu budynku szkoły specjalnej przez lata i w efekcie pozbawianiu uczniów i rodziców ich placówki – piszą do Zygmunta Frankiewicza (zabierz głos/oceń prezydenta) radni Platformy Obywatelskiej.

Podczas czwartkowej sesji radni odrzucili projekt uchwały dotyczącej restrukturyzacji szkolnictwa specjalnego w Gliwicach.

Prezydencki projekt zakładał, że zamiast obecnie funkcjonujących trzech szkół – dwóch Zespołów Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 6 i nr 7 oraz Zespołu Szkół Zawodowych, powstać ma Zespół Placówek Szkolno -Wychowawczo-Rewalidacyjnych przy ulicy Gierymskiego i Zespół Szkół Specjalnych przy ul. Dolnej Wsi.

Dzieci nie wróciłyby już do budynku przy ulicy Ziemowita, który trzeba było ewakuować z powodu fatalnego stanu technicznego.

W apelu czytamy: „Wiemy, że w zasobach gminy Gliwice znajduje się kilka pustych budynków po zlikwidowanych kilka lat temu szkołach. Jeśli prezydent Zygmunt Frankiewicz nie chce remontować budynku przy ulicy Ziemowita, powinien zatem udostępnić „Szóstce” inny budynek, tak by dzieci niepełnosprawne mogły się uczyć w warunkach godnych.”

„Projekt restrukturyzacji został przygotowany pośpiesznie w sytuacji kryzysowej” – piszą radni. „Nie został przekonsultowany ze środowiskiem, które ma szereg pomysłów na poprawę jakości szkolnictwa specjalnego w Gliwicach”.

„Strategia prezydenta miała doprowadzić do decyzji radnych podejmowanej w atmosferze szantażu i awantury.”

- Nie tak wyobrażamy sobie opiekę władz miasta nad osobami tej opieki najbardziej potrzebującymi – jakimi są rodziny dotknięte niepełnosprawnością dzieci - twierdzą radni.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.