PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom. Stypendia dzieci dzieci od fundacji z Kanady

  • PAP/AH    12 kwietnia 2018 - 16:40
Radom. Stypendia dzieci dzieci od fundacji z Kanady
Pomoc z Kanady otrzymują również dzieci m.in. z Czech, Słowacji, Ukrainy i Dominikany. (Fot. pixabay)

Stypendia dla uzdolnionych artystycznie uczniów z Radomia ufunduje po raz dwunasty kanadyjska Fundacja Polish Orphans Charity. Pomoc stypendialna jest przeznaczona dla dzieci osieroconych lub żyjących w rodzinach potrzebujących wsparcia finansowego.
Fundacja przeznaczyła w tym roku na stypendia dla młodych radomian 20 tys. dolarów kanadyjskich, czyli ponad 51 tys. zł.

- Nabór wniosków, który przeprowadzi radomski magistrat, potrwa od 7 maja do 30 czerwca. Stypendia wręczone zostaną 24 października - poinformował w czwartek (12.04) na konferencji prasowej pełnomocnik Fundacji Polish Orphans Charity w Polsce Krzysztof Gajewski.

20 dzieci otrzyma jednorazowe stypendia w wysokości tysiąca dolarów kanadyjskich, czyli ponad 2,5 tys. zł. Tę kwotę stypendysta może wykorzystać wyłącznie na potwierdzone fakturami cele związane z rozwijaniem własnych talentów i umiejętności, np. na zakup artykułów malarskich czy instrumentu muzycznego. Ze stypendiów uczniowie mogą też opłacić udział w kursach czy warsztatach.

Fundacja Polish Orphans Charity działa w Kanadzie od 2000 r. W Toronto organizuje bale charytatywne, z których część pieniędzy przeznacza na pomoc dzieciom na całym świecie. W Radomiu prowadzi działalność stypendialną od 12 lat. Dotychczas ufundowała dla młodych radomian 220 stypendiów, w sumie na 650 tys. zł. Funduje także stypendia dla dzieci z Mazowsza, buduje w Polsce place zabaw i wspiera działalność szpitali.

Gajewski poinformował, że prawdopodobnie w tym roku Fundacja Polish Orphans Charity ufunduje stypendia w Polsce po raz ostatni. Jak zaznaczył, taką decyzję podjął zarząd fundacji w Kanadzie. "To było 12 lat dobrej pracy, wspierania młodych radomskich talentów. Mam nadzieję, że uda się może w innej formie taką działalność prowadzić nadal" - podkreślił działający w fundacji od początku jej działalności w Radomiu prezydent tego miasta Radosław Witkowski.

Pomoc z Kanady otrzymują również dzieci m.in. z Czech, Słowacji, Ukrainy i Dominikany.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.