PARTNER PORTALU
  • BGK

Radomscy policjanci skontrolowali gimbusy

  • RadomNews.pl    17 września 2013 - 11:29
Radomscy policjanci skontrolowali gimbusy

Radomscy policjanci sprawdzali autobusy, którymi przewożone są dzieci i młodzież z naszego miasta i powiatu. Wszystko to w ramach akcji "Gimbus", która trwała kilka dni. Policjanci sprawdzali między innymi trzeźwość kierowców, ich czas pracy oraz stan techniczny pojazdów.
W dniach 10 - 13 września policjanci radomskiej drogówki przeprowadzili działania kontrolne pod hasłem "GIMBUS". Policjanci kontrolowali autobusy przewożące dzieci i młodzież do szkół. Głównym celem prowadzonych kontroli była poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży dowożonych do i ze szkół zbiorowymi środkami transportu.

Czytaj też: Gimbus tylko dla uczniów, już nie dla więźniów

- W tych dniach policjanci szczególną uwagę zwracali na trzeźwość oraz czas pracy kierowców. Sprawdzali czy kierowca ma przy sobie wszystkie wymagane dokumenty, czy stan techniczny pojazdu jest dobry. Szczególną uwagę zwracali na te układy, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pasażerów - a szczególnie hamulce i układ kierowniczy. Sprawdzali obowiązkowe wyposażenie pojazdu, właściwe oznakowanie autobusu, liczbę przewożonych pasażerów oraz przestrzeganie przez kierujących autobusami dozwolonej prędkości jazdy - mówi Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Podczas działań skontrolowano kilkanaście autobusów i pouczono kilku kierowców. Policjanci nie ujawnili poważniejszych nieprawidłowości. Obecność funkcjonariuszy wzbudzała mnóstwo zainteresowania i radości wśród uczniów, szczególnie tych najmłodszych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.