PARTNER PORTALU
  • BGK

Radomscy uczniowie o budżecie obywatelskim

  • www.radomnews.pl    12 kwietnia 2013 - 10:36
Radomscy uczniowie o budżecie obywatelskim

Prezydent Andrzej Kosztowniak spotkał się z młodzieżą IV liceum ogólnokształcącego im. Tytusa Chałubińskiego, aby przedstawić zasady budżetu obywatelskiego i związane z tym możliwości współdecydowania o miejskich sprawach dla osób, które ukończyły 16 lat.
Do aktywności zachęcał młodych Sergiusz Kieruzel z Fundacji Nowy Staw, zajmującej się budowaniem społeczeństwa obywatelskiego. Mówiąc o potrzebie angażowania się w sprawy publiczne, za przykład podawał powstańców styczniowych - młodych zapaleńców, którym „chciało się chcieć".

Natomiast o wolontariacie i zaletach takiej aktywności barwnie opowiedział Agnieszka Brzeska z SCM Arka. Młodzież obejrzała także wyprodukowany przez stowarzyszenie teledysk z piosenką o Arce w stylu rap.

Chałubińszczacy żywo uczestniczyli w dyskusji na temat budżetu obywatelskiego, mieli też ciekawe pomysły na poprawę jakości przestrzeni publicznej, związane np. z likwidacją reklam wizualnych w centrum miasta oraz wybudowaniem w parkach miejskich infrastruktury służącej do aktywnej rekreacji, typu ścieżki do biegania i ścieżki rowerowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.