PARTNER PORTALU
  • BGK

Ranking szkół ponadgimnazjalnych 2011

  • Przegląd mediów/perspektywy.pl    12 stycznia 2011 - 14:02
Ranking szkół ponadgimnazjalnych 2011

Już po raz trzynasty "Perspektywy" oraz "Rzeczpospolita" przygotowały ranking edukacyjny najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w kraju. Znamy już najnowsze wyniki. Zobacz jakie jest najlepsze polskie liceum, a gdzie znajduje się najlepsze technikum.
Od kilkunastu lat "Perspektywy" i "Rzeczpospolita" biorą pod lupę polske szkoły średnie.

Zgodnie z postanowieniem kapituły rankingu - szkoły ponadgimnazjalne w Polsce są oceniane za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz ocena szkoły przez kadrę akademicką.

W tegorocznym rankingu najwyżej ocenionym liceum jest ZS UMK Liceum Akademickie w Toruniu.  Za nim uplasowało się  III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni a trzecie miejsce zajęło LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.

Wśród techników prym wiodą: Technikum Łacznosci nr 14 w ZS Łączności z Krakowa,Technikum nr 7 w ZS Elektryczno-Mechanicznych z Nowego Sącza  i Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte z Radomia.

W rankingu oceniono 400 liceów w całym kraju oraz 200 techników. Poszczególne klasyfikacje można znaleźć tu.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • qaz, 2011-01-13 14:46:59

    a gdzie XIII LO ze Szczecina???????????