Ratusz skontroluje opiekę nad maluchami

  • legniczanin.pl ( Grzegorz Wala)
  • 19-07-2012
  • drukuj
Nie rzadziej niż raz na 3 lata każdy podmiot zajmujący się opieką nad dziećmi do 3 roku życia zostanie skontrolowany przez legnickich urzędników.
Ratusz skontroluje opiekę nad maluchami
Uchwała, nad którą radni pochylą się jeszcze przed swoimi miesięcznymi wakacjami, jest efektem nowego prawa, dotyczącego opieki nad dziećmi do lat 3. W myśl ustawy każdy wójt, burmistrz lub prezydent miasta sprawuje nadzór nad żłobkami, klubami dziecięcymi i opiekunami dziennymi, funkcjonującymi na terenie danej gminy.

Prezydent Legnicy swój nadzór sprawował będzie na podstawie planu przyjętego przez radnych, uszczegóławianego rokrocznie przez urząd miasta.

– Opracowując projekt tej obowiązkowej uchwały uznaliśmy, że lepiej nadać jej ogólny kształt. W przeciwnym razie moglibyśmy się narazić na konieczność każdorazowej nowelizacji przy okazji kolejnych kontroli. A chodzi przecież o to by ułatwiać, a nie utrudniać funkcjonowanie miasta – w trakcie jednej z komisji komentował projekt uchwały Leszek Śliwak, dyrektor wydziału zdrowia i spraw społecznych legnickiego ratusza.

Jeśli radni przyjmą tę propozycję, warunki i jakość opieki sprawowanej przez legnickie żłobki, kluby dziecięce i opiekunów dziennych kontrolowana będzie nie rzadziej niż raz na 3 lata.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE