PARTNER PORTALU
  • BGK

Ratusz skontroluje opiekę nad maluchami

  • legniczanin.pl ( Grzegorz Wala)    19 lipca 2012 - 09:59
Ratusz skontroluje opiekę nad maluchami

Nie rzadziej niż raz na 3 lata każdy podmiot zajmujący się opieką nad dziećmi do 3 roku życia zostanie skontrolowany przez legnickich urzędników.
Uchwała, nad którą radni pochylą się jeszcze przed swoimi miesięcznymi wakacjami, jest efektem nowego prawa, dotyczącego opieki nad dziećmi do lat 3. W myśl ustawy każdy wójt, burmistrz lub prezydent miasta sprawuje nadzór nad żłobkami, klubami dziecięcymi i opiekunami dziennymi, funkcjonującymi na terenie danej gminy.

Prezydent Legnicy swój nadzór sprawował będzie na podstawie planu przyjętego przez radnych, uszczegóławianego rokrocznie przez urząd miasta.

– Opracowując projekt tej obowiązkowej uchwały uznaliśmy, że lepiej nadać jej ogólny kształt. W przeciwnym razie moglibyśmy się narazić na konieczność każdorazowej nowelizacji przy okazji kolejnych kontroli. A chodzi przecież o to by ułatwiać, a nie utrudniać funkcjonowanie miasta – w trakcie jednej z komisji komentował projekt uchwały Leszek Śliwak, dyrektor wydziału zdrowia i spraw społecznych legnickiego ratusza.

Jeśli radni przyjmą tę propozycję, warunki i jakość opieki sprawowanej przez legnickie żłobki, kluby dziecięce i opiekunów dziennych kontrolowana będzie nie rzadziej niż raz na 3 lata.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.