PARTNER PORTALU
 • BGK

Reforma edukacji, Duda: Od samego początku wspierałem jej ideę

 • PAP/JS    17 listopada 2016 - 19:11
Reforma edukacji, Duda: Od samego początku wspierałem jej ideę
Od samego początku wspierałem ideę tej reformy. Z zasadniczymi elementami tej reformy się zgadzałem - powiedział prezydent (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

• Od samego początku wspierałem ideę reformy edukacji - powiedział prezydent Andrzej Duda.
• Według niego zawsze można znaleźć "elementy, z których niektórzy są niezadowoleni", ale celem zmian - jak ocenił - jest "poprawa jakości" systemu edukacji.
Prezydent pytany w radiu RMF FM, czy skłania się do poparcia, czy do zawetowania reformy przygotowanej przez resort edukacji odpowiedział: "Od samego początku wspierałem ideę tej reformy. Z zasadniczymi elementami tej reformy się zgadzałem".

"Również uważałem, że trzeba czynić wszystko, aby poprawić jakość polskiego szkolnictwa. Nie ukrywam, że byłem generalnie przywiązany do tego systemu, który jest nazywany 8-4 czy też (...) 4-4-4" - podkreślił Duda.

Według niego oceny, które są formułowane pod adresem minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej "w sposób niesprawiedliwy pomijają, że jest ona "od samego początku otwarta na debatę" i "pozwala dyskutować" na temat swoich pomysłów.

"Nie chowa się, nie robi tego w tajemnicy w ministerstwie, tylko jest otwarta na dialog w tej sprawie" - przekonywał prezydent. Jak ocenił, to "za poprzednich rządów nie miało miejsca".

"Oczywiście, że zawsze jest tak, że są elementy, z których niektórzy są niezadowoleni, czy co do których mogą mieć wątpliwości. Natomiast generalnie cel jest jeden: poprawa jakości polskiego systemu edukacji, a w związku z tym także w efekcie danie lepszego wykształcenia i większych szans polskim dzieciom i polskiej młodzieży" - podkreślił Duda.

Jego zdaniem jest "wiele elementów", które minister edukacji "pewnie uważa dzisiaj za niekorzystne dla polskiego systemu edukacji i będzie chciała je zmieniać". "Wierzę w to, że zostaną wypracowane takie rozwiązania, które będą najlepsze dla polskiej młodzieży, a więc dla przyszłych pokoleń, bo to powinien być nasz cel zasadniczy" - dodał prezydent.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • z, 2016-11-18 13:31:32

  Poprze? Niemożliwe :) Co by Prezes powiedział...
 • w.potega@neostrada.pl, 2016-11-18 11:20:32

  Jest wiele elementów niekorzystnych w pracy polskich szkół, tak samo jak w pracy Pana Prezydenta, mojej i wszystkich ludzi. Rzecz w tym aby naszą pracę, w tym pracę szkół, ulepszać. Społeczeństwa mające dużo nagród Nobla i innych personalnych osiągnięć, dużo patentów i wysokie zarobki mogą nam pokaz...ać kierunki reformowania. PRL takim drogowskazem na pewno nie jest. Nie żartujmy, że pani Zalewska cokolwiek dyskutuje, gdy już na początku urzędowania wiedziała, że gimnazja są złe, choć wyniki pracy gimnazjów są dobre. Dyskutujemy wtedy gdy konfrontujemy minimum dwa projekty, poprzedzone profesjonalnymi diagnozami. Tego dotychczas nie było.  rozwiń