Reforma edukacji i likwidacja gimnazjów: nauczyciele sprzeciwiają się w internecie

• W piątek, 16 września minister Anna Zalewska przedstawi szczegóły dotyczące reformy edukacji, która wzbudza kontrowersje m.in. wśród nauczycieli.
• Z tego też powodu Związek Nauczycielstwa Polskiego stworzył stronę internetową wymierzoną przeciwko reformie.
• Pod adresem niedobrazmiana.edu.pl można się zapoznać z argumentami związku przeciwko reformie.
Reforma edukacji i likwidacja gimnazjów: nauczyciele sprzeciwiają się w internecie
Związek przedstawia swoje argumenty przeciwko reformie i namawia do wspólnego działania (fot. niedobrazmiana.edu.pl)

Ministerstwo Edukacji Narodowej 16 września o godz. 14 przedstawi założenia ustaw zmieniających ustrój szkolny i tym samym ujawni rzeczywistą skalę zapowiedzianej reformy edukacji. ZNP pisze w tej sprawie: „Prezentacja tych założeń zakończy czas spekulacji, niepewności, nerwów i chaosu informacyjnego i pozwoli nam na podjęcie działań adekwatnych do skali zagrożeń, jakie niesie z sobą zapowiadana reforma”.

Uruchomiona właśnie strona internetowa to kolejne działanie ZNP, który wcześniej m.in. rozpoczął zbieranie podpisów pod petycją przeciwko reformie, aby zahamować zapowiedzianą przez minister edukacji reformę oświaty.

Na stronie niedobrazmiana.edu.pl można przeczytać co reforma przyniesie nauczycielom, rodzicom, jak i samorządom.

Czytaj też: Powstała koalicja „NIE dla chaosu w szkole”

W kontekście samorządów, ZNP zwraca szczególnie uwagę na aspekt likwidacji gimnazjów, które zdaniem związku stanowią dowód sprawności administracyjnej i umiejętności pozyskiwania środków z UE. Jak pisze ZNP, stanowią też „źródło lokalnej dumy”.

ZNP przypomina, że samorządy wydały do tej pory 130 mld zł na gimnazja, przestrzega też przed masowymi zwolnieniami nauczycieli, które ma wywołać reorganizacja sieci szkół.

Na koniec twórcy strony nawołują do działań, mających na celu powstrzymanie reformy, m.in. poprzez drukowanie stosownych ulotek, wysyłanie sms-ów i dalsze podpisywanie petycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do ers: a właśnie, że stracą, bo jeśli w podstawówce jest już wicedyrektor, to po co drugi?

aaaaaaaaaaaaaaaaaaa, 2016-09-17 08:11:21 odpowiedz

Najważniejsze, że dyrektorzy gimnazjów nie stracą pracy. Według ustawy automatycznie staną się wicedyrektorami szkół podstawowych, jeżeli samorząd zdecyduje się na takie połączenie. Nauczyciele, administracja, obsługa na bruk, oczywiście z powodu niżu demograficznego.

ers, 2016-09-16 17:32:30 odpowiedz

Do Magda: Bzdura, martwią się ci, którzy myślą...

Ania, 2016-09-16 17:17:35 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE