PARTNER PORTALU
  • BGK

Reforma edukacji i likwidacja gimnazjów. Włocławek wylicza, ilu nauczycieli odejdzie z pracy

  • aw    25 kwietnia 2017 - 09:38
Reforma edukacji i likwidacja gimnazjów. Włocławek wylicza, ilu nauczycieli odejdzie z pracy
Do nowej podstawy programowej zostaną dostosowane również placówki oświatowe (fot. sp18.edukacja.wloclawek.pl)

Samorząd Włocławka deklaruje działania, mające na celu przygotowanie kadry nauczycielskiej do wszystkich zmian, które wynikają z reformy w prawie oświatowym.
• Urząd Miasta Włocławek przedstawił wstępne, szacunkowe statystyki dotyczące organizacji nowego roku szkolnego 2017/2018.

• Najwięcej emocji wzbudza kwestia ewentualnych, zagrożonych etatów.

We Włocławku w roku 2017/2018 zagrożonych likwidacją może być 50 etatów nauczycielskich, zaś do końca 2017 roku łącznie 64 nauczycieli włocławskich placówek nabędzie prawa emerytalne.

- Są to bardzo wstępne szacunki, dane pochodzą bezpośrednio od dyrektorów szkół i zdecydowanie dotyczą one wyłącznie liczby ewentualnych etatów, a nie osób. Nie wiemy jeszcze, ilu pedagogów skorzysta z przywileju odejścia na emeryturę – uspokaja Barbara Moraczewska, zastępca prezydenta Włocławka.

Jak zaznacza, o jakichkolwiek liczbach, a nie o szacunkach, będzie można mówić dopiero we wrześniu 2017, czyli po rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

Dodaje, że samorząd Włocławka podejmuje działania, aby kadrę przygotować do wszystkich zmian, które nas czekają w prawie oświatowym.

- To działania nakierowane np. na dofinansowanie dokształcania nauczycieli. W roku 2017 samorząd przeznaczył na ten cel ponad 682 tysiące złotych, czyli ponad dwukrotnie więcej niż rok wcześniej – informuje UM Włocławka.

Do nowej podstawy programowej zostaną dostosowane również placówki oświatowe. Łączna kwota planowana na ten cel wyniesie we Włocławku blisko 8,2 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.