PARTNER PORTALU
  • BGK

Reforma edukacji, likwidacja gimnazjów: 19 listopada manifestacja w obronie gimnazjów

  • aw/PAP    2 listopada 2016 - 11:36
Reforma edukacji, likwidacja gimnazjów: 19 listopada manifestacja w obronie gimnazjów
Uważamy, że gimnazjum się sprawdziło - twierdzą młodzi politycy PO (fot.pixabay)

• Gimnazja się sprawdziły, apelujemy do rządu, by wycofał się z planowanej ich likwidacji – mówili w środę: posłanka PO Kinga Gajewska-Płochocka i działacze młodzieżówki Platformy. • Po raz kolejny podkreślali, że odejść powinna szefowa MEN Anna Zalewska.
• Młodzi Demokraci wezmą udział w zaplanowanej na 19 listopada manifestacji przeciwko reformie oświaty.
W środę po południu sejmowa komisji edukacji, nauki i młodzieży zaopiniuje wniosek PO o odwołanie Zalewskiej. Jednym z głównych powodów jego złożenia są przygotowywane przez resort edukacji zmiany w systemie oświaty - likwidacja gimnazjów oraz powrót do modelu 8-letniej szkoły podstawowej i 4-letniej szkoły średniej.

Gajewska-Płochocka podkreślała na środowej (2 listopada) konferencji prasowej, że zarówno ona, jak i towarzyszący jej działacze Stowarzyszenia Młodzi Demokraci (SMD) są absolwentami wprowadzonych w 1999 roku gimnazjów.

"Nie damy sobie wmówić, że jesteśmy gorszym sortem, dlatego, że skończyliśmy gimnazjum. Podobnie jak 97 proc. naszych roczników uważamy, że gimnazjum się sprawdziło; uważamy, że oferta edukacyjna, którą oferuje nam gimnazjum, jest dobra" - przekonywała posłanka PO.

Zarzuciła też szefowej MEN "mijanie się z prawdą". "Wczoraj przyłapaliśmy panią minister na kolejnym oszustwie, dlatego, że w odpowiedzi na naszą interpelację powiedziała, że gimnazja się sprawdziły" - podkreśliła Gajewska-Płochocka.

Czytaj też: Zalewska: Za reformą edukacji przemawiają badania i raporty NIK

Grzegorz Dobiszewski z SMD zaapelował do rządu o wycofanie się z planów likwidacji gimnazjów.

"Chcemy merytorycznej, rzetelnej, szerokiej debaty publicznej na temat przyszłości polskiej szkoły, ale debaty opartej na badaniach, a nie czyichś wyobrażeniach, czy mitach. Przede wszystkim chcemy dzisiaj odwołania ministra edukacji narodowej Anny Zalewskiej, ponieważ to ona najbardziej szkodzi polskiej szkole" - podkreślił działacz młodzieżówki PO.

Zapowiedział, że Młodzi Demokraci wezmą udział w zaplanowanej na 19 listopada manifestacji przeciwko reformie oświaty. O czym informują też na twitterze:

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • ale, 2016-11-02 17:04:32

    od razu widać że skończyliście tylko gimnazjum
  • Hej hej jak się, 2016-11-02 14:57:35

    Hej hej jak się uczyć i dla niego jest w tym czasie w przypadku zakupu kilku sztuk walki o wolność słowa kluczowe w przypadku zakupu kilku sztuk walki o niepodległość Stanów zapalnych skóry naturalnej w przypadku gdy osoba fizyczna która nie ma co liczyć się ze sobą i dla niego to nie tylko w tym cz...asie na telefon komórkowy Nokia z całego serca dziękujemy wszystkim którzy wzięli w niej gwiazdach  rozwiń