PARTNER PORTALU
  • BGK

Reforma edukacji, likwidacja gimnazjum: MEN roześle broszury informacyjne do szkół

  • MN    22 listopada 2016 - 09:11
Reforma edukacji, likwidacja gimnazjum: MEN roześle broszury informacyjne do szkół
W przesyłce z broszurą znajduje się też list od minister Anny Zalewskiej. (fot. brpd.gov.pl)

• 27 520 szkół w całej Polsce otrzyma z Ministerstwa Edukacji Narodowej pakiet informacyjny dotyczący zmian w systemie oświaty.
• W jego skład wchodzi broszura informacyjna, która przedstawia najważniejsze zmiany w systemie oświaty.
• W przesyłce znajduje się także list minister Anny Zalewskiej skierowany do dyrektorów wszystkich typów szkół.
W specjalnej broszurze, która zostanie rozesłana do szkół, MEN wyjaśnia między innymi, jakich obszarów dotyczy reforma, na czym polegają przekształcenia szkół oraz jak będzie wyglądało szkolnictwo branżowe. Są tam także najważniejsze pytania i odpowiedzi na temat zmian w systemie oświaty. W pakiecie do szkół znajdują się również dwa plakaty, na których w graficzny sposób pokazany jest przebieg reformy i jej efekt końcowy.

W przesyłce znajduje się list Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej skierowany do dyrektorów wszystkich typów szkół. W swoich słowach minister edukacji zwraca się z prośbą do dyrektorów, aby otrzymane materiały udostępnili nauczycielom, rodzicom i uczniom.

– Chcemy, aby wszystkie zainteresowane osoby uzyskały pełną informację na temat zmian zachodzących w systemie oświaty – argumentuje MEN.

Przesłane pakiety nie są jedyną formą kontaktu ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pod adresem www.reformaedukacji.men.gov.pl uruchomiono specjalną stronę internetową poświęconą planowanym zmianom w edukacji. Można na niej znaleźć najważniejsze informacje na temat reformy z punktu widzenia rodzica, ucznia, nauczyciela oraz organu prowadzącego szkołę. 

Na stronie internetowej każdy rodzic może sprawdzić też, do jakiej szkoły uczęszczać będzie jego dziecko od 1 września 2017 r. Podane są także kontakty do pracowników ministerstwa oraz harmonogram wprowadzania zmian w systemie edukacji.

Czytaj też: Nauczycielski kopiec kredy z flagą Polski? ZNP odpowiada

Równolegle do działań podejmowanych przez MEN, do dyspozycji nauczycieli, rodziców i samorządów pozostają także wojewodowie i kuratorzy oświaty. Wspólnie organizują oni spotkania i akcje informacyjne oraz odpowiadają na szczegółowe pytania dotyczące reformy. Resort zapewnia, że terminy planowanych spotkań w regionach zamieszczane będą sukcesywnie na stronach internetowych kuratorów oświaty oraz Urzędów Wojewódzkich.

Czytaj też: Zalewska: Uspokajam rodziców, uczniowie zyskają

Brak konsultacji i analiz przy reformowaniu systemu edukacji zarzuca minister Zalewskiej ZNP oraz opozycja. Przypomnijmy, w sobotę 19 listopada odbyła się w Warszawie manifestacja przeciwników likwidacji gimnazjów i innych zmian w oświacie. 

Czytaj też: "Nie dla chaosu w szkole" – komentarze i argumenty

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.