PARTNER PORTALU
  • BGK

Reforma edukacji: W Gdańsku zbiórka podpisów ws. referendum

  • JS    17 marca 2017 - 21:56
Reforma edukacji: W Gdańsku zbiórka podpisów ws. referendum
Od godz. 11 do 16 pod Fontanną Neptuna na Długim Targu i Kinem Krewetka czekać będą nauczyciele z gdańskiego ZNP (fot. JS)

Przedstawiciele gdańskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, KOD-u i .Nowoczesnej w sobotę, 18 marca, namawiać będą przechodniów do poparcia petycji o przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum w sprawie reformy edukacji.
Od godz. 11 do 16 pod Fontanną Neptuna na Długim Targu i Kinem Krewetka czekać będą nauczyciele z gdańskiego ZNP. Będzie to druga publiczna zbiórka podpisów przeprowadzona w marcu przez Związek.

Jeśli ktoś chciałby poprzeć petycję, może zrobić to również codziennie, przez całą dobę w recepcji Hotelu Logos przy ul. Uphagena 26 we Wrzeszczu.

W tych samych godzinach w sobotę przy Katowni (na Targu Węglowym) zbiórkę podpisów prowadzić będą także działacze KOD-u i .Nowoczesnej.

- Od początku marca 900 gdańszczan poparło wniosek o zorganizowanie referendum - mówi Magda Kwiesielewicz z KOD. - Zbieramy podpisy przy każdej okazji, byliśmy m.in. 8 marca w miasteczku Międzynarodowego Strajku Kobiet, nauczyciele należący do KODu prowadzą zbiórkę w szkołach wśród swoich kolegów, listy od nich jeszcze do nas nie spłynęły i trudno jest oszacować, ile tych podpisów jeszcze dojdzie do końca marca.

Jak informuje Alina Molska, przewodnicząca gdańskiego oddziału ZNP, ich działania przyniosły dotąd 1300 podpisów w Gdańsku - również i tutaj akcja w szkołach jest jeszcze w toku.

Podpisy pod petycją zbierają także prywatne osoby, a zwłaszcza rodzice uczniów w poszczególnych szkołach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.