PARTNER PORTALU
  • BGK

Reforma oświaty, Bochenek o protestach ZNP: Broniarz zmienia opinię o gimnazjach jak chorągiewka

  • Parlamentarny.pl (GP)/AT    5 stycznia 2017 - 10:24
Reforma oświaty, Bochenek o protestach ZNP: Broniarz zmienia opinię o gimnazjach jak chorągiewka
Sławomir Broniarz był przeciwnikiem gimnazjum, a teraz walczy by ich nie likwidować - powiedział rzecznik rządu (Rafał Bochenek, fot.facebook.com)

• ZNP przy poparciu opozycji, przygotowuje się do akcji protestacyjnej. Nawołuje do referendum dotyczącego reformy edukacji.
• Dziwię się Sławomirowi Broniarzowi. Był przeciwnikiem, a teraz walczy o gimnazja - skomentował akcję rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• Przekonywał, że sytuacja z reformą edukacji to efekt rozmowy z Polakami i nie będzie zatrzymywana.
Rafał Bochenek, rzecznik rządu Beaty Szydło skomentował plany Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) i opozycji. W nadchodzącym czasie ma ruszyć szeroka akcja protestacyjna skierowana przeciw reformie edukacji.

- Rząd wprowadza oczekiwane zmiany - zapewnił na antenie Polskiego Radia Bochenek, przekonując, że nie ma powodów do tak ostrego ogniskowania sporu. - Dziwię się Sławomirowi Broniarzowi. Zmienia on swoją opinię o gimnazjach jak chorągiewka. Był przeciwnikiem, a teraz walczy o gimnazja - dodał.

Bochenek podkreślił, że propozycja MEN i minister Anny Zalewskiej ma zmienić edukację w Polsce tak, by system był bardziej responsywny i przystosowany do rynku pracy.

ZNP chce w pierwszych miesiącach 2017 roku doprowadzić do bardzo szerokiej akcji protestacyjnej w szkołach. Chce do niej zaangażować nie tylko nauczycieli, ale i rodziców. Cieszy się poparciem środowisk opozycji (PO, Nowoczesna, siły pozaparlamentarne).

Sławomir Broniarz zapowiada, że kolejnym krokiem będzie walka o referendum w sprawie edukacji.

- Rozmawialiśmy i będziemy rozmawiać o ogólnonarodowym referendum - mówił w środę (4 grudnia). - Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że edukacja jest najważniejszą dziedziną życia społecznego, (...) motorem napędowym naszej gospodarki, (...) tym, co pozytywnie wyróżnia nas na tle ne tylko krajów europejskich, ale także krajów należących do OECD.

Dodał, że związek nie chce, by "nieprzemyślane decyzje, których jedynym powodem jest chciejstwo polityczne" zniszczyły polską edukację.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • matka, 2017-01-09 08:55:50

    Tylko krowa nie zmienia poglądów, Panie Bochenek.
  • w.potega@neostrada.pl, 2017-01-05 17:52:27

    Informuję pana Bochenka, że poprzednio wprowadzone zmiany w pracy szkół też były słabo przemyślane. Były powody do protestu. Teraz trzeba protestować ze wszystkich sił, bo likwidacja gimnazjów będzie dla rozwoju Polski szkodliwa.