PARTNER PORTALU
  • BGK

Reforma oświaty. Gmina przegrała w sądzie sprawę o gimnazjum

  • pt    31 sierpnia 2017 - 12:52
Reforma oświaty. Gmina przegrała w sądzie sprawę o gimnazjum
WSA w Gliwicach odrzucił skargę gminy (fot.fotolia)

Wojewódzki Sąd Administracyjny zdecydował, że gmina Żarki ma w miejsce gimnazjum stworzyć podstawówkę. Taką decyzję podjął kurator oświaty.
Do czasu reformy Żarki miały cztery szkoły podstawowe, w czterech miejscowościach gminy oraz jedno gimnazjum. Gdy wprowadzono reformę w Żarkach, rodzice i władze wspólnie uznali, że nie ma potrzeby przekształcania tej szkoły w kolejną podstawówkę. I taką uchwałę w styczniu 2017 r. podjęła rada gminy – pisze Gazeta w Częstochowie.

Kuratorium zakwestionowało jednak uchwałę, uznając, że gimnazjum musi zostać przekształcone w podstawówkę. Gmina Żarki zaskarżyła tę decyzję do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

WSA w Gliwicach odrzucił skargę gminy. Co dalej?

- Na razie gmina wystąpiła do wojewódzkiego sądu administracyjnego o pisemne uzasadnienie wyroku. Gdy go dostanie, burmistrz i radni zdecydują, co dalej – tłumaczy Gazecie w Częstochowie Jakub Grabowski, dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Obsługi Szkół w Gminie Żarki.

– W roku szkolnym 2017/2018 nasza sieć szkół będzie taka jak do tej pory, czyli z czterema podstawówkami. Dzieci zostały pozapisywane tylko do nich, nie ma więc możliwości, by na kilka dni przed rozpoczęciem lekcji uruchamiać kolejną szkołę podstawową - dodaje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.