PARTNER PORTALU
 • BGK

Reforma oświaty, Kraków: Ruszyły prace zespołu zadaniowego ds. sieci szkół

 • JS    30 listopada 2016 - 21:46
Reforma oświaty, Kraków: Ruszyły prace zespołu zadaniowego ds. sieci szkół
Jacek Majchrowski (fot.krakow.pl)

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zainaugurował prace zespołu zadaniowego ds. wdrażania reformy oświaty samorządowej w gminie miejskiej Kraków.
– Jeszcze nigdy w tak krótkim czasie nie musieliśmy się dostosować do zmian w systemie edukacji, dlatego niezależnie od tego, jak oceniamy samą reformę, przygotowaliśmy na podstawie znanych nam już informacji pewną propozycję sieci szkół, która będzie dyskutowana na rozpoczynających się dziś posiedzeniach zespołu zadaniowego – powiedział prezydent.

– Naszym zadaniem jest dobrze przygotować szkoły do tych zmian. Dlatego chcemy przeprowadzić w sposób fachowy tę debatę, w poszczególnych dzielnicach, ponieważ każda dzielnica ma inną strukturę szkół i inaczej to będzie wyglądało – dodał prezydent.

Na pierwszą połowę grudnia zaplanowano więc 18 spotkań. Pracom przewodniczyć będą Katarzyna Król, wiceprezydent Krakowa ds. edukacji i sportu lub – w zastępstwie – Anna Korfel-Jasińska, dyrektor Wydziału Edukacji UMK. W skład zespołu wejdzie 61 osób: radni z Komisji Edukacji RMK, przedstawiciele dyrektorów szkół, rodziców, związków zawodowych, a także organizacji pozarządowych i Młodzieżowej Rady Miasta Krakowa. Dodatkowo w posiedzeniach zespołu mogą uczestniczyć – z głosem doradczym – członkowie Rad Dzielnic Krakowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • 61 ekspertów :-), 2016-12-01 19:01:37

  Ufam, że tych 61 eksperto-mędrców ( skład zespołu ) jakoś sobie poradzi z utworzeniem szkół, jakie już kiedyś istniały ( zanim niekorzystne, dla uczniów, gimnazja wydzielono ). Może się tym fachowcom i ekspertom, w sile 61 osób uda ( ?, :-) - tez i dlatego, że populacja uczniów spada - to się mi...ejsca dla dzieci i młodzieży znajdą. Trudniej będzie z zagospodarowaniem ( a jeszcze trudniej z uzasadnieniem zagospodarowania ) przerostu nauczycieli, dyrektorów, sekretarek, bibliotekarek i innych z obsługi słusznie likwidowanych gimnazjów. No ale PO się postara, zagospodaruje swój elektorat. Dzieci na drugim planie ( jeszcze nie mają prawa wyborczego, nie głosują ). Teraz walczymy o głosy wyborców - nauczycieli.  rozwiń
 • w.potega@neostrada.pl, 2016-12-01 13:21:47

  Przyspieszamy. W PRL-u był Komitet Ekspertów, którym kierował Jan Szczepański, ale zięć Jaroszewicza chciał mieć zasługi w Moskwie i zarządził jako minister dziesięciolatkę, która szczęśliwie upadła. W latach 90-tych pan minister Wiatr nawet sensownie zorganizował prace reformatorskie, ale przyszedł... na ministra chemik Handke i zarządził to co mamy, strukturalnie niezłe. Obecne zmiany są z sentymentów. Róbmy swoje, nie przejmując się partyniacką deformą.  rozwiń