Reforma oświaty, likwidacja gimnazjów: do szkół zostanie wprowadzona nauka ekonomii?

• Ministerstwo Finansów chciałoby wprowadzić do szkół obowiązkową naukę finansów i ekonomii.
• Taki krok mógłby uchronić uczniów w dorosłym życiu przed piramidami finansowymi i spiralą zadłużenia.
Reforma oświaty, likwidacja gimnazjów: do szkół zostanie wprowadzona nauka ekonomii?
Czy uczniowie będą musieli obowiązkowo uczyć się ekonomii? (fot. pixabay.com)

Jak podaje portal money.pl, Leszek Skiba, wiceminister finansów odpowiadając na interpelację posłanki Izabeli Leszczyny poinformował, że wystąpił do Ministerstwa Edukacji Narodowej z propozycją wprowadzenia do szkół nowego przedmiotu z dziedziny ekonomii i finansów.

Miałby to być przedmiot obowiązkowy, a przy tym różnić się od „podstaw przedsiębiorczości”, (są one obecnie nauczane w szkołach ponadgimnazjalnych), gdyż obejmowałby również takie zagadnienia jak bankowość, budżet domowy, podatki i emerytury.

Czytaj : Nowe podstawy programowe: Edukacja z ubezpieczeń społecznych w szkole podstawowej?

Resort finansów liczy, że wprowadzenie takiego przedmiotu do szkół pozwoliłoby absolwentom lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi i unikać piramid finansowych czy spirali zadłużenia. Jak zaznacza money.pl, MEN na razie nie poinformowało, co sądzi o tym pomyśle.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

To jest kolejna bzdura. Te dodatkowe przedmioty jak EdB, PP, WdŻwR to strata czasu, męczarnia dla uczniów. Są bowiem mocno teoretyczne, dominuje głównie wiedza podręcznikowa - więc po co lekcja i przedłużanie pobytu w szkole, skoro uczniowie i tak czytają i uczą się tego w domu? Takie zajęcia... miałyby sens, gdyby był odgórny zakaz odbywania ich w systemie tablicowym, w klasie. Jeśli już w systemie lekcyjnym to lepszym rozwiązaniem byłoby poszerzenie konkretnych przedmiotów (matematyka, biologia, chemia, język polski) o te zagadnienia. Jedyny dodatkowy, obowiązkowy przedmiot, który powinien się pojawić to filozofia. rozwiń

Rodzic, 2017-02-16 16:26:00 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE