PARTNER PORTALU
  • BGK

Reforma oświaty, likwidacja gimnazjów: do szkół zostanie wprowadzona nauka ekonomii?

  • MIW    15 lutego 2017 - 13:40
Reforma oświaty, likwidacja gimnazjów: do szkół zostanie wprowadzona nauka ekonomii?
Czy uczniowie będą musieli obowiązkowo uczyć się ekonomii? (fot. pixabay.com)

• Ministerstwo Finansów chciałoby wprowadzić do szkół obowiązkową naukę finansów i ekonomii.
• Taki krok mógłby uchronić uczniów w dorosłym życiu przed piramidami finansowymi i spiralą zadłużenia.
Jak podaje portal money.pl, Leszek Skiba, wiceminister finansów odpowiadając na interpelację posłanki Izabeli Leszczyny poinformował, że wystąpił do Ministerstwa Edukacji Narodowej z propozycją wprowadzenia do szkół nowego przedmiotu z dziedziny ekonomii i finansów.

Miałby to być przedmiot obowiązkowy, a przy tym różnić się od „podstaw przedsiębiorczości”, (są one obecnie nauczane w szkołach ponadgimnazjalnych), gdyż obejmowałby również takie zagadnienia jak bankowość, budżet domowy, podatki i emerytury.

Czytaj : Nowe podstawy programowe: Edukacja z ubezpieczeń społecznych w szkole podstawowej?

Resort finansów liczy, że wprowadzenie takiego przedmiotu do szkół pozwoliłoby absolwentom lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi i unikać piramid finansowych czy spirali zadłużenia. Jak zaznacza money.pl, MEN na razie nie poinformowało, co sądzi o tym pomyśle.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Rodzic, 2017-02-16 16:26:00

    To jest kolejna bzdura. Te dodatkowe przedmioty jak EdB, PP, WdŻwR to strata czasu, męczarnia dla uczniów. Są bowiem mocno teoretyczne, dominuje głównie wiedza podręcznikowa - więc po co lekcja i przedłużanie pobytu w szkole, skoro uczniowie i tak czytają i uczą się tego w domu? Takie zajęcia... miałyby sens, gdyby był odgórny zakaz odbywania ich w systemie tablicowym, w klasie. Jeśli już w systemie lekcyjnym to lepszym rozwiązaniem byłoby poszerzenie konkretnych przedmiotów (matematyka, biologia, chemia, język polski) o te zagadnienia. Jedyny dodatkowy, obowiązkowy przedmiot, który powinien się pojawić to filozofia.  rozwiń