PARTNER PORTALU
 • BGK

Reforma oświaty likwidacja gimnazjów: Kopiec kredy z flagą Polski? ZNP odpowiada

 • AW    20 listopada 2016 - 16:05
Reforma oświaty likwidacja gimnazjów: Kopiec kredy z flagą Polski? ZNP odpowiada
Na koniec sobotniej manifestacji uczestnicy usypali pod sejmem kopiec z kredy (fot.twitter)

ZNP stanowczo dementuje doniesienia, że na kopcu z kredy usypanym na zakończenie manifestacji 19 listopada br. w Warszawie została umieszczona lub pozostawiona flaga państwowa Rzeczypospolitej Polskiej.
19 listopada uczestnicy manifestacji pozostawiali na kopcu z kredy przed Sejmem przygotowane przez siebie transparenty i banery. Transparenty i banery na drzewcach (wykonane z papieru lub płótna) zawierały nazwy likwidowanych gimnazjów. Kopiec był symbolem złamanych karier edukacyjnych i zawodowych.

Czytaj też: Petycja przeciw likwidacji gimnazjów złożona, co zawiera?

Jeden z takich banerów - umieszczony na dwóch drzewcach, co widać na zdjęciu przywoływanym w mediach - został złożony na kopcu tuż przed zakończeniem manifestacji. Z uwagi na kolorystkę został uznany przez część dziennikarzy za flagę państwową.

ZNP podkreśla, że szanuje symbole narodowe.

" Zwracamy uwagę, że w pobliżu kopca znajdowali się ochraniający manifestację funkcjonariusze policji (widoczni na zdjęciach), którzy z pewnością interweniowaliby, gdyby doszło do niewłaściwego zachowania ze strony uczestników protestu - czytamy w oświadczeniu ZNP. - Z całą mocą podkreślamy, że Związek Nauczycielstwa Polskiego szanuje symbole narodowe i otacza je należytą czcią. Jako polscy nauczyciele jesteśmy przywiązani do symboli i tradycji narodowych i z oburzeniem przyjmujemy insynuacje, że mogliśmy potraktować je bez należnego im szacunku. Dalsze upowszechnianie zdementowanej przez nas informacji uznamy za zniewagę dla Związku i jego członków i członkiń".

Przypomnijmy, w sobotę odbyła się w Warszawie Ogólnopolska Manifestacja Pracowników Oświaty pod hasłem „Nie dla chaosu w szkole”. protest zorganizował ZNP, wieli w nim udział także politycy, samorządowcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Według danych związku w manifestacji wzięło udział ok. 50 tys. osób.

Więcej o przebiegu protestu oraz komentarze nt. reformy oświaty czytaj tu

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (9)

 • z sieci, 2016-11-21 17:25:06

  ZOBACZ TO KONIECZNIE , TYLKO 12 MINUT !!! SZOKUJĄCY MATERIAŁ !! JEDEN Z BYŁYCH EKSPERTÓW MINISTER ZALEWSKIEJ OPOWIADA JAK JEST PRZYGOTOWYWANA REFORMA EDUKACJI-------WPISZCIE W GOOGLE- „KULISY REFORMY EDUKACJI” I WEJDŹCIE W PIERWSZE TRAFIENIE! Co jest w tym materiale ? M.in.--- o wyznaczeniu eksp...erta przez minister Zalewską, który chwali się nominacją na facebooku i dosłownie 10 dni później od tej nominacji w mediach minister Zalewska opowiada, że zespół tego eksperta przygotował podstawę programową dla klas 1-3 !! Tak to wygląda, bardzo dobrze przygotowana i przemyślana reforma . Rodzice zacznijcie się bać i mówię całkiem poważnie !! PIS nawet nie wie co to jest reforma, używają słów, których nie znają znaczenia. Reforma – proces ewolucyjnego, stopniowego i zwykle długotrwałego przekształcania elementów systemu politycznego, nie naruszający jego podstawowych reguł i mechanizmów, przebiegający pod kontrolą instytucji władzy politycznej. Reformy stanowią przeciwwagę i uzupełnienie zmian rewolucyjnych. PS Przecież, to koalicja AWS-UW czyli dzisiejszy PIS i PO wprowadzili reformę gimnazjów w 1999 r. ! Wg wyliczeń ZNP na utworzenie ponad 7 tysięcy gimnazjów i całej infrastruktury z tym związanej wydano gigantyczne pieniądze-ponad 100 miliardów złotych!! Dzisiaj po 17 latach ten sam człowiek PREZES, który głosował za ta reformą, chce cały ten wysiłek, te gigantyczne pieniądze podatników wyrzucić do kosza i wydać kolejne miliardy na powrót do starego systemu !! Ludzie ! Podoba wam się takie marnotrawienie waszych pieniędzy ? Myślicie, że PREZES robi tak samo ze swoimi pieniędzmi ? Dla mnie to jest jakiś matrix, że tak lekko do tego podchodzicie ! Mówią wam, że ten powrót do starego systemu będzie kosztował ledwie miliard złotych. Jaki miliard ? Przecież , to brednie, to co oni wyliczyli trzeba pomnożyć przynajmniej razy 10 !! Oni kłamstwo mają we krwi !  rozwiń
 • jan, 2016-11-21 09:32:41

  Do ADG: widać, że jedyne co rozumiesz to proste instrukcje dla obsługi sprzętu AGD
 • Beata, 2016-11-21 09:27:10

  Ta flaga jest pokazana wieczorem, a manifestacja skończyła się o godzinie 15.00.