PARTNER PORTALU
  • BGK

Reforma oświaty, likwidacja gimnazjów: kurator oświaty krytykuje projektowanie sieci szkół przez komercyjne firmy

  • MIW    27 stycznia 2017 - 15:42
Reforma oświaty, likwidacja gimnazjów: kurator oświaty krytykuje projektowanie sieci szkół przez komercyjne firmy
Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty. (fot. PTWP)

• Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty, krytykuje samorządy angażujące do zaprojektowania sieci szkół zewnętrzne firmy.
• One przecież biorą za to pieniądze i są to pieniądze – naszym zdaniem – źle wydatkowane – stwierdziła Urszula Bauer podczas konferencji poświęconej wdrażaniu reformy edukacji przez jednostki samorządu terytorialnego w województwie śląskim.
Zdaniem Śląskiej Kurator Oświaty, gminy powinny zlecić to zadanie własnym pracowników, którzy – jak oceniła – mają dość doświadczenia, aby z powodzeniem zaprojektować sieć szkół. Jak dodała nie zgadza się także z argumentacją władz niektórych gmin, które mając obecnie do dyspozycji dwa budynki szkolne (w jednym mieści się podstawówka, zaś w drugim gimnazjum), chcą po wdrożeniu reformy zachować do celów edukacyjnych tylko jeden z nich.

Czytaj: Reforma szansą na nową sieć szkół

Jak poinformowała szefowa Kuratorium, podległą jej placówkę czeka w najbliższym czasie zaopiniowanie 167 projektów uchwał dostosowujących sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego oraz 36 podobnych uchwał dotyczących szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych.

- Na razie wpłynęły do nas dwa projekty uchwał – powiedziała podczas odbywającej się 27 stycznia w Katowicach konferencji Urszula Bauer. Przyznała zarazem, że wiele zapisów dotyczących wdrożenia reformy budzi wśród samorządowców wątpliwości interpretacyjne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Obserwator, 2017-01-30 21:47:44

    Pani kurator lekko ocenia samorządy a powinna poprawić swoją wiedzę na temat reformy bo luki są widoczne na każdym spotkaniu. DROGA PANI PYCHA NIE PRZYKRYJE NIEKOMPETENCJI.
  • Dobrarada, 2017-01-27 16:01:05

    To są objawy patologii samorzadów w Polsce. Bonzowie i pracownicy samorządów wpadły w sidła pychy. Te czynności są obowiązkiem władz i pracowników gminy, za to im płacimy Jeśli firmy zewnetrzne robią robotę za samorządowców to potracić im z poborów poniesione koszty a potem zwolnic jak potrafią wyko...nać swoich obowiązków.  rozwiń