PARTNER PORTALU
 • BGK

Reforma oświaty, likwidacja gimnazjów: PO i ZNP będą zbierać podpisy ws. referendum edukacyjnego

 • aw/pap    28 stycznia 2017 - 16:07
Reforma oświaty, likwidacja gimnazjów: PO i ZNP będą zbierać podpisy ws. referendum edukacyjnego
Zbieranie podpisów pod referendum edukacyjny ma się rozpocząć 31 stycznia (fot.ilustracyjne/ Anna Woźniak/Flickr)

• Chaos, który wprowadza minister edukacji narodowej Anna Zalewska, jest totalny - ocenił na sobotnim (28 stycznia) posiedzeniu rady krajowej PO lider partii Grzegorz Schetyna.
• Jak poinformował, Platforma będzie angażować się w zbiórkę podpisów ws. referendum edukacyjnego.
• Przeciw reformie edukacji wypowiadał się też Sławomir Broniarz, przewodniczący Związku nauczycielstwa Polskiego.
Lider PO podkreślił, że wyniki absolwentów polskich gimnazjów są dobre lub bardzo dobre, a PO jest dumna z efektów reformy edukacji, w wyniku której powstały gimnazja.

Skrytykował obecną minister edukacji narodowej Annę Zalewską za przygotowywaną przez nią reformę edukacji. "Chaos, który wprowadza minister Zalewska, jest totalny, wszyscy to wiedzą, przyznają się nawet do tego po cichu posłowie PiS. Nie można pozwolić na to, żeby polska szkoła została zniszczona" - mówił Schetyna.

Jak zaznaczył, właśnie dlatego PO stanęła przy Związku Nauczycielstwa Polskiego i m.in. zaprosiła na sobotnie posiedzenie rady krajowej prezesa ZNP Sławomira Broniarza. Podkreślił, że PO wspiera tych, którzy będą "bronić polskiej szkoły" i nie zostawią rodziców, dzieci, samorządowców "złej zmianie".

"Widzimy jak mocno, głęboko funkcjonuje próba zniszczenia polskiej szkoły, nie pozwolimy na to, żeby polskie dzieci, wychowankowie reformy minister Zalewskiej wyjeżdżali na wakacje do San Escobar dlatego, że stamtąd nie ma powrotu nie tylko geograficznego, ale też edukacyjnego" - ironizował lider PO.

"Jesteśmy tutaj bardzo zdeterminowani, będziemy angażować się, we wtorek początek tej akcji, wielkiej akcji zbierania podpisów, jesteśmy gotowi do tego, mamy pełnomocników powiatowych, regionalnych, będziemy w tę akcję się angażować" - zadeklarował. 

Czytaj też: Tomasz Siemoniak pełnomocnikiem PO ds. wyborów samorządowych

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • ...a co ?, 2017-02-26 19:42:47

  Do Samorządowiec: ...ciemny chłopie pańszczyźniany, uwłaszczony po reformie rolnej, oddaj swoje świadectwo ze szkoły podstawowej, ponieważ ten "dyplom", to i tak za dużo, jak na takiego bezmózgowca...
 • Samorządowiec, 2017-02-14 10:23:32

  Chcecie normalnej edukacji dzieci i młodzieży po 17 latach pseudoeksperymentu? To uwierzcie Rządowi! Chaos = totalna opozycja! Referendum = dywersja!
 • Btonia, 2017-01-31 14:19:40

  Nigdy nie jest za późno. Górnicy, lekarze strajkujących, a nauczyciele jak tylko wspomina to już burza w kraju. Mentalność ludzi się nie zmieni o nauczycielach, a niech chociaż jeden z krytyków się zamieni z nim. Poprzednia podstawówka nie wróci. Ludzie myślicie że wrócą poprzednie lata to się myśli...cie. Teraz uczeń w siódmej klasie będzie miał już dwa lata w plecy z geografii i biologii w wyniku nadchodzącej reformy. Czy mają szansę na studia z tych przedmiotów? Nie, tylko korepetycje będą wchodzić w rolę. Ludzie, którzy coś zrobili dla Polski będą w historii nieobecni. Stwierdzam ciemnotą sę najlepiej rządzi w byłych i obecnych czasach.  rozwiń