Reforma oświaty, likwidacja gimnazjów, Prezydent Świętochłowic nawołuje do udziału w proteście

• Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski wysłał list do prezydentów, burmistrzów i wójtów z całej Polski w związku z rządowymi planami reformy oświaty i negatywnymi skutkami jej wprowadzenia.
• Kostempski nawołuje samorządowców do udziału w manifestacji przeciwko zmianom w edukacji.

Zdaniem Kostempskiego proponowane przez rząd działania „grożą nieuchronnie utratą pracy przez kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli i pracowników administracji oświaty.

Wbrew deklaracjom projektodawców obecne zmiany uniemożliwią nam ochronę miejsc pracy, a przyjęta narracja polityczna każe domniemywać, że winnymi negatywnych dla nauczycieli skutków wprowadzenia nowych przepisów wskazane zostaną właśnie samorządy – uważa prezydent Świętochłowic.

Czytaj też: Krystyna Szumilas o protestach nauczycieli: Nie przestraszyli się, za to ich cenię

Jego zdaniem wprowadzone zmiany spowodują chaos i narażą samorządy na ogromne koszty, dlatego Kostempski nawołuje swoich kolegów – samorządowców do aktywnych protestów.

- Postawa milczącej dezaprobaty nie przyniesie skutków w postaci wycofania się rządu ze zmian. Dlatego zwracam się do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast o poparcie protestu środowiska samorządowego odnośnie do projektu ustawy Prawo oświatowe - napisał prezydent.

Zdaniem prezydenta Świętochłowic doskonała okazją do tego będzie Ogólnopolska Manifestacja Pracowników Oświaty.

Prezydent Świętochłowic zapowiada, że sam będzie uczestniczył w manifestacji, która zorganizowana zostanie w sobotę (19 listopada) na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (17)ZOBACZ WSZYSTKIE

nie będzie (...) mówił mi co mam robić

sd, 2016-12-01 11:51:05 odpowiedz

Do nauczyciel z długim staźe: umiejętności nie traci ale szansę na rozwój mam 32 lata co roku pracowalam w innej szkole na zastępstwo w ubiegłym roku dostalam prace na dluzej po wyborach dowiaduje sie ze narok moze dwa bede wykorzystywac umiejetnosci w domu

Magda, 2016-11-21 12:26:08 odpowiedz

bądź Pan gospodarzem, a nie destruktorem wlasnej gminy. Uczeń pozostaje uczniem, klasa klasą, a dobry nauczyciel nie traci umiejętnosci z powodu reformy. Nie wolno dać się ogłupić związkowcom i lewakom.

nauczyciel z długim staźe, 2016-11-20 15:55:49 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE