PARTNER PORTALU
  • BGK

Reforma oświaty, likwidacja gimnazjów, Włocławek bez zwolnień nauczycieli

  • pt    12 grudnia 2016 - 14:23
Reforma oświaty, likwidacja gimnazjów, Włocławek bez zwolnień nauczycieli
Miasto nie ma planów związanych z redukcją zatrudnienia w placówkach dla których jest organem prowadzącym (fot.pixabay.com)

We Włocławku, w związku z reformą, nie będzie zwolnień nauczycieli – informuje wiceprezydent miasta.
Odpowiadając na pismo, jakie skierował do ratusza Wojciech Jaranowski przewodniczący NSZZ „Solidarność" Pracowników Oświaty Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, Barbara Moraczewska zastępca prezydenta Włocławka poinformowała, że żadnych zwolnień nie będzie.

- Niepokój spowodowany umieszczeniem w uzasadnieniu projektu budżetu miasta Włocławek na 2017r. informacji o planowanym zmniejszeniu zatrudnienia we włocławskiej oświacie, jest bezzasadny, a pochopnie wyciągnięte wnioski podane do wiadomości publicznej, świadczą o braku znajomości zasad konstruowania projektu budżetu na kolejne lata – napisała prezydent Moraczewska.

Czytaj też: Połowa nauczycieli z Sosnowca bez pracy?

Jak wyjaśnia wiceprezydent budżet opracowany we wrześniu 2015 r. na kolejny rok uwzględniał zlikwidowane z dniem 31 sierpnia 2016 r. gimnazjum nr 9.

- Ponadto uwzględnione były również stanowiska w księgowości oraz płacach szkół i Miejskiego Zespołu Obsługi Przedszkoli, które od 1 stycznia 2017r. wejdą w skład nowo utworzonej jednostki budżetowej - Centrum Usług Wspólnych – tłumaczy Moraczewska.

Wiceprezydent dodaje, że zarówno osobom, które straciły pracę w gimnazjum nr 9 jak i przechodzącym do Centrum Usług Wspólnych zaproponowano pracę.

- Etaty zniknęły, ale pracownicy kontynuują zatrudnienie na innych (obecnych również w 2016r.) etatach uwolnionych z różnych przyczyn przez pracowników w poszczególnych placówkach oświatowych – wyjaśnia wiceprezydent.

Moraczewska poinformowała, że miasto nie ma planów związanych z redukcją zatrudnienia w placówkach dla których jest organem prowadzącym. 

Inaczej sprawa ma się  np. w Częstochowie. - Po reformie edukacji w proponowanym kształcie w Częstochowie pewne są redukcje etatów gimnazjalnych; niepewne i ograniczone - możliwości zagospodarowania większej liczby zwalnianych nauczycieli w szkołach podstawowych – ocenia wiceprezydent miasta Ryszard Stefaniak. Z danych przekazanych 21 września br. przez dyrektorów tamtejszych 22 gimnazjów wynikało, że utratą pracy w pierwszym roku wygaszania gimnazjów (od 1 września 2017 r.) zagrożonych jest 196 nauczycieli gimnazjów w tym mieście.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • gosc, 2016-12-12 18:11:12

    Fikcja - Teraz może nie ma zwolnień,ale za dwa lata jak zejdą wszystkie klasy gimnazjalne to bez zwolnień się nie obejdzie. Zaczną się już za rok!
  • wegaz, 2016-12-12 17:33:48

    Pracuję w gminnym gimnazjum w którym jest 5 klas trzecich, zero nadgodzin. Zniknie 9 etatów, + dyr + 3 kucharki+pracownik sekretariatu+ pracownicy obsługi. Razem 20 osób