PARTNER PORTALU
  • BGK

Reforma oświaty, likwidacja gimnazjów: Zwolenników i przeciwników reformy niemal tyle samo

  • pt    28 listopada 2016 - 16:26
Reforma oświaty, likwidacja gimnazjów: Zwolenników i przeciwników reformy niemal tyle samo
Sondaż pokazuje, że stosunek do zapowiadanych zmian związany jest z deklarowanym poparciem dla partii politycznych (fot.commons.wikimedia.org/mik Krakow)

• Niemal równo podzieleni są zwolennicy i przeciwnicy planowanej przez rząd reformy edukacji zakładającej likwidację gimnazjów.
• 42 proc. respondentów sprzeciwia się zapowiadanym zmianom. Zwolennicy stanowią 39 proc. badanych.
Jak wynika z sondażu MillwardBrown przeprowadzonego dla radia RMF FM, wiele badanych osób zajmuje skrajne stanowisko ws. reformy edukacji. Zdecydowany sprzeciw deklaruje 30 proc. respondentów. Z kolei zdecydowanych zwolenników reformy jest 24 proc.

Sondaż pokazuje, że stosunek do zapowiadanych zmian związany jest z deklarowanym poparciem dla partii politycznych. 76 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości popiera reformę minister Anny Zalewskiej. Natomiast przeciwnych jest jej aż 81 proc. zwolenników Platformy Obywatelskiej.

Wśród mieszkańców wsi poparcie rozkłada się po równo - 39 proc. zwolenników i 39 proc. przeciwników. W małych miastach (do 100 tys. mieszkańców) zwolennicy zmian (44 proc.) przeważają nad przeciwnikami (38 proc.).

Z kolei w miastach mających 100-500 tys. mieszkańców aż 52 proc. badanych deklaruje sprzeciw wobec reformy, a w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców sprzeciwiających się jest 46 proc.

- Każda zmiana budzi niepokój. Dlatego trzeba być w każdej szkole, rozmawiać z każdym dyrektorem, co będą czynić wojewodowie, kuratorzy i oczywiście pracownicy ministerstwa - powiedziała w RMF FM Anna Zalewska.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • marian, 2016-11-29 17:16:24

    tak trzymac jestem za likwidacja
  • w.potega@neostrada.pl, 2016-11-29 13:17:19

    Polaryzacja partyjna to polskie nieszczęście. Drugie nieszczęście to skłonność do jakichkolwiek zmian. Dobrze, że jednak większość ich w omawianej sprawie nie chce. Przeciwników będzie przybywać. To pewne.