PARTNER PORTALU
  • BGK

Reforma oświaty. Paweł Kukiz: o tak ważne sprawy jak gimnazja, pyta się obywateli

  • aw/PAP    26 kwietnia 2017 - 10:32
Reforma oświaty. Paweł Kukiz: o tak ważne sprawy jak gimnazja, pyta się obywateli
- Referendum stoi ponad partiami politycznymi - twierdzi Paweł Kukiz (fot.:Kukiz15)

- W sprawach, które są ważne dla wszystkich obywateli, głos obywateli należy uszanować - twierdzi Paweł Kukiz.
W miniony czwartek w Sejmie złożono ponad 910,5 tys. podpisów zebranych pod obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji.

We wtorek (25 kwietnia) premier Beata Szydło powiedziała: "Wniosek o przeprowadzenie referendum było trzeba złożyć w odpowiednim momencie, obecnie jesteśmy w końcowej fazie wdrażania reformy i ktoś, kto chce to odwracać, będzie powodował chaos".

Paweł Kukiz był pytany w radiu RMF FM czy nie jest już za późno na referendum w tej sprawie.

- Nigdy nie jest późno na referendum, dlatego, że w sprawach, które są ważne dla wszystkich obywateli, głos obywateli należy uszanować  - odparł lider Kukiz'15.

Jak podkreślił argumentacja Szydło, "że jest już za późno, bo reforma powoli jest wdrażana i ma wejść w życie we wrześniu, jest niekonsekwencją". Poseł przypomniał, że PiS przywróciło poprzedni wiek emerytalny powołując się na ponad 2 mln podpisów zebranych pod wnioskiem o referendum w tej sprawie.

- Referendum stoi ponad partiami politycznymi. Jeżeli obywatele mają wątpliwości, co do działań władzy, w każde chwili powinni móc "skrzyknąć się" i zrobić referendum - zaznaczył lider Kukiz'15.

Podkreślił jednocześnie, że jest zwolennikiem reformy edukacji. - To nie ja mam decydować, czy będą gimnazja czy nie, podobnie pani premier, tylko to są tak ważne sprawy, że o takie rzeczy pyta się obywateli - dodał Kukiz. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • w.potega@neostrada.pl, 2017-04-27 13:30:28

    Nie jest za późno na referendum. Im dłużej będzie władza zwalczać referendum poprzedzone diagnozą i dyskusją tym więcej straci. Także oczywiście straci Polska i Polacy. Potrzebujemy w odpowiedniej kolejności: 1) opracować materiał diagnostyczny, 2) przeprowadzenia głębokiej dyskusji, 3) opracowania ...projektu wynikającego z diagnozy i głębokiej dyskusji. Ten proces dochodzenia do mądrego rozstrzygnięcia powinien trwać minimum 2 lata. Oparcie decyzji na sentymentach jest społecznym szkodnictwem. ,,Tiap lap i uże gotow" trzeba zastąpić ,,langsam langsam aber sicher", w tak poważnej sprawie.  rozwiń