PARTNER PORTALU
  • BGK

Reforma oświaty: PSL chce ustalić termin zakończenia prac komisji

  • PAP/KDS    22 czerwca 2017 - 11:54
Reforma oświaty: PSL chce ustalić termin zakończenia prac komisji
Krzysztof Paszyk, poseł PSL (fot.paszyk.pl)

Po tym, jak wniosek o referendum oświatowe trafił do komisji, PSL chce wyznaczenia terminu, w jakim jej prace powinny się zakończyć. Klub PSL wskazał, by termin ten wyznaczyć na 6 lipca. Marszałek Sejmu nie poddał jednak wniosku pod głosowanie.
Z wnioskiem tuż przed głosowaniem wystąpił poseł Krzysztof Paszyk (PSL). Wyjaśnił, że wniosek podyktowany jest obawą, "że blisko milion Polek i Polaków reprezentujących suwerena zostanie najzwyczajniej w świecie oszukanych poprzez zamrożenie projektu w komisji ustawodawczej".

"Nietrudno sobie wyobrazić, że po skierowaniu projektu do komisji ustawodawczej jej przewodniczący, poseł PiS nie będzie prowadził merytorycznej pracy, czym skutecznie zablokuje na kilka miesięcy albo i do końca kadencji przeprowadzenie referendum" - powiedział. I wnioskował, aby Sejm zobowiązał komisję ustawodawczą do przygotowania i przedstawienia uchwały o przeprowadzenie referendum do 6 lipca 2017 r.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński podkreślił jednak, że formalnie możliwości takiego wniosku nie ma. Dodał, że kwestie te rozstrzygają marszałek i prezydium Sejmu.

Z kolei posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer wnioskowała o przerwę i zaproszenie do Sejmu wnioskodawców referendum. Zwracała uwagę, że nie uczestniczą oni w posiedzeniu, więc nie mogą odpowiadać na pytania posłów, przed głosowaniem. Ten wniosek też nie został poddany pod głosowanie. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.