PARTNER PORTALU
  • BGK

Reforma oświaty: Szczecin szuka pieniędzy i wstrzymuje dwie inwestycje

  • MN    12 września 2016 - 15:31
Reforma oświaty: Szczecin szuka pieniędzy i wstrzymuje dwie inwestycje
Piotr Krzystek podjął decyzje o wstrzymaniu dwóch inwestycji w związku z reformą oświaty (fot.krzystek.pl/Magdalena Grzeszkowiak)

• Zbliżająca się reforma oświaty, a tym samym całkowita reorganizacja sytemu szkolnego, będzie się wiązać ze znacznymi kosztami dla samorządów.
• Prezydent Szczecina Piotr Krzystek z tego właśnie względu podjął decyzję o wstrzymaniu dwóch projektów inwestycyjnych – przebudowy sali po dawnej Filharmonii Szczecińskiej oraz modernizacji placu Armii Krajowej.
Jak informuje Urząd Miasta w Szczecinie, w związku z reformą oświaty, miasto będzie musiało przeznaczyć dodatkowe nakłady finansowe między innymi na ewentualne odprawy, remonty placówek i dostosowanie ich do uczniów i programów nauczania, a także na wszelkie koszty administracyjne, związane chociażby z wymianą pieczęci oraz tablic szkolnych. W opinii prezydenta Piotra Krzystka wstrzymanie realizacji obu projektów pozwoli zabezpieczyć środki finansowe na sprawne przeprowadzenie reformy w Szczecinie.

Magistrat tłumaczy, że zapowiadane zmiany w oświacie będą wymagać wielu przygotowań, ustaleń zasad dotyczących kwestii zmian etatów, przeprowadzenia rejonizacji i ustalenia sieci szkół. Zgodnie z pierwszymi szacunkami z lipca tego roku, łączne koszty przeprowadzenia reformy wedug Wydziału Oświaty UM Szczecin, wyniosą około 36 milionów złotych.

Również Urząd Miasta w Poznaniu zapowiedział, że w związku z reformą oświaty miasto będzie musiało wydzielić dodatkowe pieniądze z budżetu. Wiceprezydent Poznania nie powiedział, gdzie mogą nastąpić ewentualne „cięcia”, ale raczej będą one nieuniknione. Piszemy o tym TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Gerdkard, 2016-09-13 12:58:31

    Ale ty robisz ludzi w konia KRYSTEK ,dla rodziny to wszystko a dla starego drucha to nic ? zniemczony polaczku ,myślisz że masz niemieckie obywatelstwo to świecisz ,już ja się o to postaram żebyś nie dożył starosci (...),